• Skylake
    #4
    Fantasztikus. Ez a barom is azt gondolja hogy a közösségi oldal = világ leképeződése.

    Tegyük fel, hogy viszont én kezdő tenorista vagyok, aki miután megnézte az ISIS néhány lefejezős és egyéb performanszát, óhatatlan vágyat érzek arra, hogy od*basszak. Mondjuk a nyakazás nekem nem pálya, viszont a biológia, az érdekel. Meg is tárgyaljuk a társakkal, - agyontitkosított kommunikációs vonalon keresztül - hogy a hatóanyagot, amit kotyvasztottam, benyomjuk a helyi vízmű víztárolójába, azaz ők. Ez sok emberre, azaz gyaúrra fog kétségtelenül hatást gyakorolni – de még hogy! Nem vagyok fent, és ők sem a gyaúrok közösségi oldalán, az FB-n. Ennek ellenére, hogy nagy hatása lesz az általunk kiváltott az k*rvaélet!

    Egy kevésbé elrugaszkodottabb dolog: „akkor hidat képezhet a különböző közösségek között”. Okés. Egy kicsi probléma van itten, már személyiségi jogilag. Az, hogy tudni lehessen, kik ezek a hídképzők, admin szintű jogosultságokhoz kellene jutnia egy állami szervnek, azaz az államnak a Facebook-on, vagy más közösségi portálokon. Ez egyben olyan információs és ebből adódóan hatalmi asszimmetriát hozna létre, amely nem megengedhető. És technikailag nem is kivitelezhető, hiszen a Facebook adattartalmának tulajdonosa a Facebook Inc. és annak részvényesei, akik szükségszerűen nem fognak ilyen explicit jogosultságokat adni sem Dánia, sem más államok kormányainak és kormányzati szerveinek.