• Piel
    #40
    A felhasználók többsége még a "Word" szövegszerkesztést is nehezen sajátítja el, nemhogy leültetem egy gép elé és dolgozz! Láttam céget ahol (Win környezetben) rendszeresen sivalkodnak a dolgozók rendszergazdáért, holott egy gép újraindításához (tegyük a szívünkre a kezünket) szerintem nem kell rendszergazda. Szerintem ahhoz sem kellene rendszergazda, hogy Word-be beillesszünk egy Excel táblázatot... Az viszont biztos, hogy a VPN hálózatok létrehozása, a hálózati eszközök "okosodása" elősegíti a nagy cégeknek azon törekvését, hogy ne minden telephelyen legyen egy-egy kis szerver, hanem egy helyen legyen egy nagy, ami kiszolgálja a teljes hálózatot a sok telephellyel. Természetesen a rendelkezésre állás egy helyen redundáns szerverekkel és virtualizált tárolókkal könnyebben megoldható, főleg ha van egy rendes vas amin a szerverek virtualizálva vannak. Egyszerűbb egy központi helyen nagy szerverkiszolgáló mellé odatenni pár rendszergazdát akik topon vannak és megy a rendszer-üzemeltetés, mint sok helyen szögelgetős rendszergazdák tákolgassák a szervereket. Ugye mondanom sem kell a sokszínűségben is van, jó dolog, de ha minden telephelyen másként dolgoznak a dolgozók, akkor egyik helyről átkérve a melóst, újra be kell tanulnia. Ha mindenütt ugyanaz a környezet, akkor természetesen a betanulás egy kis tájékozódás után elhagyható. Sokszor a fizetős programokat szintén elegendő egy-egy központi (virtuális) gépen futtatni, távoli asztallal is megoldható egy-egy szakfeladat elvégzése. Éppen erre haladunk.
    Valamiért Windows környezetben nőttünk fel, ezt láttuk legtöbbet, hát ezt a legkönnyebb használni a legtöbb embernek. Mondom ezt tudatában annak, hogy egy hétköznapi felhasználónak teljesen szükségtelen lenne otthonra "jogszerűtlenül" telepített Win és Office, mivel van ingyenes alternatíva.
    Utoljára szerkesztette: Piel, 2017.11.12. 16:49:25