• yamato41
    #24
    Húha, nagyon állampárti a felfogásod, mondhatni posztkádári. Az állam fontos, de nem mindenható. Nem lehet azt várni, hogy megodja helyetted a gondjaidat. "Nálunk szerencsésebb fejlődéstörténető országokban" sok tekintetben kevesebb szolgáltatást ad az állam sokkal több befizetett adó után. É ne gondold, hogy ott annyira jó pl. az iskolarendszer, mert akkor nem lenne szükségük pl. magyar orvosokra...
    Nekem pl. két gyerekem jár közoktatásban, tökéletesen elégedett vagyok a "szolgáltatással". Én az állami, ingyenes felsőoktatásban szereztem diplomáimat, nyelvismeretemet, PHD-mat, amik segítségével bőven átlag feletti keresetet tudok biztosítani a családomnak. Persze, nem 8 órát dolgozom. Anyámat a "pocsék" magyar egészségügy nagyon komoly betegségből gyógyította meg. Egy nagyobb út előtt elfelejtettem meghosszabbítani az EU TB kártyámat. Fél óra alatt elintéztem. Új személyi kellett, kb. 5 perc várakozással simán elntéztem, küldték időre, megint 5 perc várakozást követően átvehettem. A gyerekeknek diákig. kellett, azt is 5 perces várakozás után elintéztem. Anyósom nyugdíjazását 2x10 perces ügyintézés és egy kérvény segítségével intéztem el.
    A lakosság állapota pontosan az irreális elvárások miatt olyan, amilyen. De tenni valamit, hogy javuljon a saját helyzeted? Az smafu. Mert elvárások, azok vannak, de teljesítmény...
    Belemehetünk társadalomfilozófiai kérdésekbe, hogy kiért dolgozol, miért dolgozol stb.