64
  • yamato41
    #24
    Húha, nagyon állampárti a felfogásod, mondhatni posztkádári. Az állam fontos, de nem mindenható. Nem lehet azt várni, hogy megodja helyetted a gondjaidat. "Nálunk szerencsésebb fejlődéstörténető országokban" sok tekintetben kevesebb szolgáltatást ad az állam sokkal több befizetett adó után. É ne gondold, hogy ott annyira jó pl. az iskolarendszer, mert akkor nem lenne szükségük pl. magyar orvosokra...
    Nekem pl. két gyerekem jár közoktatásban, tökéletesen elégedett vagyok a "szolgáltatással". Én az állami, ingyenes felsőoktatásban szereztem diplomáimat, nyelvismeretemet, PHD-mat, amik segítségével bőven átlag feletti keresetet tudok biztosítani a családomnak. Persze, nem 8 órát dolgozom. Anyámat a "pocsék" magyar egészségügy nagyon komoly betegségből gyógyította meg. Egy nagyobb út előtt elfelejtettem meghosszabbítani az EU TB kártyámat. Fél óra alatt elintéztem. Új személyi kellett, kb. 5 perc várakozással simán elntéztem, küldték időre, megint 5 perc várakozást követően átvehettem. A gyerekeknek diákig. kellett, azt is 5 perces várakozás után elintéztem. Anyósom nyugdíjazását 2x10 perces ügyintézés és egy kérvény segítségével intéztem el.
    A lakosság állapota pontosan az irreális elvárások miatt olyan, amilyen. De tenni valamit, hogy javuljon a saját helyzeted? Az smafu. Mert elvárások, azok vannak, de teljesítmény...
    Belemehetünk társadalomfilozófiai kérdésekbe, hogy kiért dolgozol, miért dolgozol stb.
  • Andrevv
    #23
    Te egy olyan országról álmodozol ami nem létezik a világon sehol.
    A cikkhez hozzászólva, szerintem is térjen át minden állami hivatal nyílt forráskódra. Felhőre meg végképp nem szabadna támaszkodni. Milyen már az, hogy egy ország egy másik ország cégeitől függ és minden adatot látnak? Ez nem kémkedés? A zárt forrásban meg nagyon nehéz a biztonsági réseket észrevenni. Ha megnézed a Windows és a MS Office hálózati tevékenységét, kezdhetsz is aggódni. Minden személyes fájlodat feltöltik és azt mondjak neked, hogy a felhasználói élmény javítása érdekében, vagy blabla te érdekedben. Na persze, és én vagyok a télapó...
    Én a MS rendszert használó ügyfeleimnél olyan tűzfalat és úgy állítom, hogy semmilyen program ne tudjon kimenni, csak a saját programjaink és a böngésző, de az is korlátozásokkal, nincs cookie, nincs semmi ami megmarad a gépen, nincs facebook, flash meg hasonlók, csak az ami rajta van a whitelist-en. Valahol itt kezdődik a biztonság, és még ez is kevés.
  • dyra
    #22
    Hát azért pár dolog járna csak azért mert létezel. PL jó oktatás, jó egészségügy, erős szociális háló ha megbicsaklik az életed. Magyarországon egyik sincs látni is milyen a lakosság állapota. Ezekért cserébe te adózol és dolgozol nem csak magadért hanem az országért. Ennyi amire én "igényt" tartanék.

    Vagy szerinted az normális dolog, hogy a befizetett adóért "semmi" nem jár?
  • yamato41
    #21
    Látom a mély empátiádat. Tényleg. Ez a fajta társadalmi érzékenységen jó vona, ha ki lenne terjesztve a "világ"-ra, ugye?
    Miért kellene a "világ"-nak adni neked bármit? Mit tettél érte, hogy a markod nyújtod?
    Vagy nagyon fiatal vagy még, vagy hihetettlenül szűk körben mozogsz, vagy...
  • dyra
    #20
    Pont hogy az vagyok, csak ez senkit nem hat meg. Tapasztalatom szerint csak magadra számíthatsz a világtól nem "kapsz" semmit max likokat a facebookon.
  • yamato41
    #19
    Látom roppant empatikus vagy. Nem szóltam. Igazad van. Aki nem tud bánni a számítógéppel, az dögöljön meg. Gyönyörű mentalitás. Igazi, olyan ... időszerű. Mondcsak nem vona jobb elgondolkodni ezen? Nyilván a nygugdíjasok nagy részének is hasonló sorsot szánsz. Esetleg nem lenne jobb már most a kismamáknak is hasonló jókat kívnni. Akkor még két-három emberöltő, utána semmi gond...
  • Tetsuo
    #18
    Bár a Microsoft termékei nagyon rosszak pl. ergonómia és funkcionalitás szempontból, ráadásul egyérteélnmű, hogy a CIA és NSA átjáróháza, sajnos nincs jobb náluk. Az IT-ben megkerülhetetlenek, ez van.
  • dyra
    #17
    ja bocs én a yamato41-nek írtam. Csak akkor miért nekem írtál? Mikor a hozzászólásom alján is láthatod neki írtam.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2017.10.08. 19:28:28
  • gforce9
    #16
    Ki írt mit? :D Én egy kurva szót se írtam semmire. De semmi gond. :)

    De amire válaszoltál az sem arról szólt, semmi köze a válaszodnak hozzá :)
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2017.10.08. 19:25:07
  • dyra
    #15
    arra amit írtál. Szerinted kit érdekel, hogy eltudja intézni magának vagy sem? Ha nem tudja az az ő baja. Ez a világ rohadtul nem empatikus és szociális. Mikor az összes ország ezt fogja tolni aminek következtében olcsóbb lesz náluk az állam működtetése és csökkenthetik az adókat és odamennek a cégek abban a pillanatban itt is befogják vezetni. Ennyi.
  • gforce9
    #14
    Megkérdezhetem, hogy te mire válaszoltál? Vesszek meg ha tudom.
  • dyra
    #13
    He he :)) na ne röhögtess, három hónap a munkanélküli segély, a szociális ápolási díj valami 42 000 forint a családi pótlék meg kb 13 000 forint. Az iskolák meg óvodák túlterheltek szociális rendszer romokban egészségügy nincs. Épp most szigorították a RÁK gyógyszerek szabályozását. "Csok" meg csak a tehetőseknek játszik. De mielőtt rámondanád Fidesz ellenes vagyok a szocik se voltak empatikusabbak.

    Na most szerinted pont a bármikori magyar kormányt fogja meghatni, hogy az analfabéták, hogy töltik ki az űrlapokat? Miközben az anyjukat eladnák 5 forintért. Te nem tudom hol élsz de egy másik országban az biztos.

    ui: a 60% táppénzt már megsem mertem említeni. Lázas beteg emberek melóznak és fertőznek szarrá másokat. És akkor itt a hülyék hogyan fogják kitölteni az űrlapot kell hallgatnom. Sajnos az a helyzet, hogy ki nem sz*rja le?
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2017.10.08. 19:20:37
  • yamato41
    #12
    Nem tudom, hogy hol élsz, de nem látsz el onnan nagyon messze, úgy tűnik. Ne magadból indulj ki, hanem pl. nézz körül egy aluljáróban és tippeld meg egyenként az emberekről, hogy ő vajon alkalmas-e e-közigazgatásra. Vagy éppen a gyereke. Ha ezt megteszed, akkor már nem leszel ilyen magabiztos. Tömegével ismerek olyan embereket, akik számára lehet bármilyen e-közig., még bankkártyát sem használnak, mert már egy atm-től megijednek. Évtizedek kellenek még, amíg ez a generáció kikopik. De még az okoseszközöket használók közül is sokan képtelenek lesznek használni az e-közigazgatást, mert magáról a közigazgatásról nincsen fogalmuk, még a legalapvetőbb dolgokról sem. Nekik nem azért kell az ügyfélszolgálat, mert még sokszor megfogalmazni sem tudják mit akarnak, nemhogy önállóan elintézni. Hangsúlyozom: ez nem néhány ember, hanem a társadalom fele. Sch-H-ben talán kevesebb, de nem gondolom, hogy sokkal.
  • dyra
    #11
    igen csak ha az automatizáció tényleg olyan magas szintet fog elérni mint mondják akkor kinek fogják eladni a termékeiket?
  • dyra
    #10
    De ki lehet és ki is kell, a többi ország megcsinálja onnantól ez versenyhátrány lesz. Majd interaktív felületen elklikkelget az analfabéta is. Már most is nonszensz, hogy unatkozó hivatalnokok unott fejét kell nézem ha intézem az ügyeimet. Szerencsére jó pár dologhoz már nem kellenek. Szerintem meg megfog szűnni belátható időn belül. A "körömmunkák" ideje lejáróban van.
  • M2 #9
    MS az egyik legerősebb szereplő a felhő alapú rendszereknél, nagyjából jó a stratégiájuk.
  • hungi
    #8
    Lol, látod? Erről beszéltem...
  • yamato41
    #7
    Én legalább járok emberek között, te ezek szerint csak robotokkal...
  • hungi
    #6
    Helyetted pl. jobb lenne robottal vitatkozni, mert az veled ellenben tudná értelmezni a mások által írtakat!
  • yamato41
    #5
    "jönnek a robotok, egy csomó irodista melót kiváltanak célszoftverekkel"
    Na, ez a hatalmas butaság. Robot fogja felvezetni a digitális anafabéta táppénzét a rendszerbe? Az fogja ellenőrizni a bérszámfejtést? Az fogja lefényképezni a szegighez a delikvenst? Vagy kikeresni egy tulajdoni lapot, feldolgozni egy bejegyzési kérelmet?
    Amíg van digitális analfabétizmus, illetve nem születik minddenki 100+ IQ-val, addig nem lehet kiváltani a személyes ügyfélszolgálatokat. A a közigazgatási robotokat is működtetnie, felügyelnie kell valakinek. A személyes ügyintézés csökkenni fog, de megszűnni a belátható időn belül nem.
  • dyra
    #4
    Kíváncsi lennék az MS stratégiájára. Mindenki arról beszél jönnek a robotok, egy csomó irodista melót kiváltanak célszoftverekkel. Amit meg nem váltanak ki átköltöztetik a felhőbe. Onnantól kezdve lesz egy felület ahol belépek a felhőből pedig szépen ott lesz a desktopom a megszokott környezettel. Ki fog Windows-t venni és minek? KB az OS feladata az lesz, hogy be tudjak lépni a munkafelületemre. Szerverből is kevesebbet fognak eladni meg Végfelhasználói OS-böl is.

    Az irodisták megszokott munkakörnyezetét meg telibe tolják a robotok. Azoknak nem kell megszokott munkakörnyezet.
  • hungi
    #3
    Nem is tudtam hogy hétvégére haza engedik a hibbantakat....
  • gforce9
    #2
    Majd rájönnek ha 100000 közhivatali dolgozó sikítva követeli vissza a megszokott munkakörnyezetét, a karbantartási költségek pedig az egekbe kúsznak.
  • yamato41
    #1
    A hír további része lemaradt. Pótolom.
    A jövőben minden kereskedelni alapú termék felhasználásának beszüntetését szeretnék elérni, így 2030-as határidővel szeretnék az jelenlegi robbanómotorokat nyílt forráskódú motorokra cserélni, valamint előírják, hogy minden biztonsági kódot, pin-kódot, passwordot is szeretnének nyílttá tenni. A kabinet szóvivője hozzátette, hogy a nyílt forráskód alkalmazása az autóiparban a belsőégésű motorok kevezetésével a környezeti terhelést jelentősen csökkenti, az összes biztonsági kód nyilvánosságra hozásával pedig a gazdasági bűnözés abszolút nullává redukálását fogják elérni, így teljes mértékben megszűnhet a például a bankkártyaadatok lopása, hiszen ez eleve feleslegessé válik, mivel minddenki ismerni fogja a másik ember pin-kódját, így nem kell feltörni a kódot, ha pénzt akar levenni a szomszéd bankszámlájáról.
    Hueyeh Vagiogkh, a schleswig-holsteini adatvédelmi biztos által felügyelt nem létező bizottságok bizottságának bizottsági biztosának szóvivői kabineti bizottságának bizottsági biztosa leszögezte, hogy a kereskedelmi alapú termékek visszaszorítása és a nyílt forráskód bevezetése, a közösségalapú fejlesztések használata társadalmi hasznossága is jelentős, mivel a malabari fronton az óceániaiak ellen harcoló katonáink számára azt jelenti, hogy az óceániaiak nyíltan hozzáférhetnek a katonai adatainkhoz is innentől fogva már ki sem kell menniük a frontra harcolni, az óceániaiak már frontra érkezésül előtt, nyugodt körülmények között le tudják őket bombázni. Ezzel a barátságos lépéssel Eurázsia jelentős lépést tesz a világbéke világméretű világmegváltási projektje irányában és az esélyegyenlőség, szolidaritás irányába. Hozzátette, hogy ezáltal végre a társadalmi nemek különbségének is végérvényesen véget tudunk vetni, mert ha az óceániaiak Eurázsia teljes lakosságát lemészárolják, végre megszűnhet a társadalmi nemek fasiszta különbsége is.
    Végül a adatvédelmi biztos által felügyelt nem létező bizottságok bizottságának bizottsági biztosának szóvivői kabineti bizottságának bizottsági biztosa felvázolta, hogy az utóbbi cél minél gyorsabb elérése érdekében megvizsgálják Eurázsia teljes lakosságának azonnali és teljes önmegsemmisítésére vonatkozó tervet is. Minden esetre ezen az úton a bizottság elindult, csak a végeredmény elérésének céldátuma lehet kérdéses. A céldátum jelenleg 2100, de ez a vizsgálat jelenlegi állása alapján ezt 2084-re tűnik célszerűnek előrehozni.
    (Ehh, a barmok ezek úgy, ahogy vannak.)