• molnibalage83
    #102
    Akinek a 90 évre elegendő urántartalék civilizációs léptékben végtelent jelent, szerintem annak van baja a középiskolai matekkal.

    A magadfajta faszkalapok miatt repül le nálam a gépszíj menetrendszerűen...

    1. Az ezt leíró tanulmányok a PWR reaktorokra vonatkoztatják ez.
    2. A most ismert készletekkel...
    3. A most ismert koncenctrációkkal...
    4. Nem figyelembe véve azt, hogy az uránérc árának szinte semmi hatása nincs az atomáramra, mert anak üzemanyg költsége 2-3% táján van az életciklus alatt. 2000-2007 között 12-szeresére nőtt az uránérc ára. Pakson az áram drágul kb. 20 fillérrel.

    És most gyere, és magyarázd meg a bővülő tartalékokkal, meg a tengervízzel, meg a földkéreg urántartalmával.

    Lásd fent. Ezen felül az megvan, hogy a jövő összes reaktora megeszi az U238-at is, ami eddig hulladék volt meg szaporító reaktorok lehetségesek? Tehát ez elve kb. két nagyságrenddel csökkenti azt a koncentrációt, ami mellett még mindig megéri az uránt bányászni.


    Mondom, kb. azt adod elő, hogy a Ford T modellel érvelsz az autózásban a lassan önvezető autók korában. Röhej...


    A legfőgg érv, meg hogy kinemszarja le az uránt, mikor a Th is ott van.

    Olyan faszságoat horasz itt össze, hogy csoda, hogy a fórummotor nem roppan bele...

    ui. Láttam én már olyan tanulmányt is, ami PWR reaktorok mellett is 800 évet hozott ki...