Egosoft X4
  • RJoco
    #6304
    Én sem Hotas-szal játszom, pedig van itthon.
    Azért nem azzal játszom, mert kb. egy külön asztal kellene hozzá.
    Az Elite az elején még nagyon jó volt a maga egyszerűségével. Az SRV-t sem volt igazán nehéz ráprogramozni.
    Viszont, ha rendszert kellett keresni, akkor már kellett legalább a billentyűzet. Aztán jött a szkennelős játék, guardian site, meg az egyebek.
    Az X4 irányítása alapból bonyolultabb, mint az Elite volt. A menedzselést nem fogod megoldani egy hotas-szal. Ahhoz kell az egér, adott esetben a billentyűzet. Mindezt ergonomikusan megoldani elég nehéz. Nagyjából egy másik asztal kell. Mert az sem járja, hogy 5-10 percig készülök elő minden egyes játék előtt, aztán még el is kell pakolnom. És mindent pont ugyanoda kell tenni, ahol korábban volt, mert ilyenkor már nem kell figyelni, az automata motorikus funkciók tudják, hogy melyik gomb hol van és azt nyomod le, amit akarsz.
    Aztán lehet, hogy másnál nem ez az ok. Nálam ez. Maga a HotasX nem volt drága, 50 €. Bár mostanában nincs használva, Elite-be bele ment pár száz óra és jól működő állapotban tettem el. Azóta nem tudom, mennyi lett az ára.