Egosoft X4
  • RJoco
    #4252
    Asszem csak az EC-t termelő állomás ad el. És TS esetleg.
    Én ezen nem is gondolkodtam, a HQ-n ez volt az első termelő modul.
    Még a HP állomásra is raktam.
    Sok termelő állomásom nincs, csak egy HP.
    A HQ és a második HQ.
    Védelmi állomásból már van pár.
    Amin a múltkor berágtam, oda a kapu mellé felhúztam még egyet. A kettőből az egyik csak lelő egy K-t.
    Amúgy nem csoda, hogy annyira kell az anyag, mikor a sok hülye egy Xenon rendszeren keresztül akar a céljához menni. A rendszerbe leraktam pár műholdat, így látom a két kapu közötti útvonalat. Rengeteg építő és szállító hullik el. De nemrég bement pár Behemót is harcolni. Nem jöttek ki.
    Erről most eszembe jutott megint egy dühítő dolog.
    A Perseusomat elküldtem egy állomásra. Természetesen ez is egy Xenon rendszeren át ment. Nem is számítottam másra.
    A hajó 10 km/s sebességet tud. Szóval nem lelőhető. Térképen figyeltem, épp egy K mellett haladt el. Ilyen gyorsan még egy K-t sem láttam megfordulni. Olyan szögsebességgel fordult, ahogy a kis hajóm elhúzott "mellette".
    És valahogy el is találtam, mert belassult a hajó. De sikerült tovább indulnia.
    Aztán nem sokkal a kapu előtt volt pár P. És ezek is képesek voltak eltalálni. Na akkor gyorsan ráteleportáltam és kivittem a rendszerből, mielőtt a gyökér meghalt volna.
    De miközben ez történt, én egy Xenon állomást lőttem a csörgőssel. Mire visszateleportáltam rá, már 15 km-re járt a gyökér. Pedig a tartsd a pozíciót parancs volt neki kiadva. És kb. benne álltam az állomásban, de az L-es ütegei nem láttak.

    Ilyen gyakran sem mostanában mentettem. Már átállítottam a mentést a 10-20 perces időközökre, mert rohadtul utálok 1 parancsot kiadni 3x.
    Hát még, ha nem is egy parancs volt, hanem egy rahedli, de vagy kilépett vagy kékhalálozott.
    Úgyhogy minden művelet után, kb. 5 percenként vagy sűrűbben mentés volt. Azért így elfutott a játék vagy 4 órán keresztül gond nélkül.