Egosoft X4
  • Jóózsf István #4140
    Kezdem a legegyszerűbbel. Kiskorom óta úgy "neveltek", hogy a monitorom nem azért akkora, hogy mindenféle érdektelenséggel legyen kitakarva a látómező. Úgyhogy, mindegy milyen hajóban ülök, (Mellesleg Viking (Dragon)) Shift-C (Elveszi a műszerfalat és a hajó orrát) Erre valóban a Nemezisben szoktam rá, mert ott ugyan nem takart nagyot a műszerfal, de jobb alul volt benne egy fényjáték. Na, annak a kitalálóját büntetném!

    Kijelző. Első három sor egyértelmű. Azt az AB írja ki. A többit a HWInfo Inkább ezen magyarázom.
    Annyit talán érdemes elmondani, hogy a CPU frekvencia a legmagasabb órajel. Mármint a magok közül. Legtöbbször ez egy, max két magra értendő.

    ------------------------------------------------------- aktuális ---------- minimum --------- maximum


    Ezen a képen pont nem sikerült elkapnom egy csúcsot sem. Mindegy. Képzeljétek oda, hogy az egyik mag épp 4400 - 4500-on ketyeg.

    Az első blokkban bal oszlop a VGA információi, A jobb a CPU-é

    VGA hőfok -------------------- CPU hőfok
    VGA kihaszználtság ------- CPU legterheltebb szálának a kihasználtsága
    VGA ventilátor fordulat --- CPU...
    VGA feszültség-------------- CPU feszültség
    Rendszer memória foglaltság
    Vram foglaltság

    Következő blokk a CPU szálainak foglaltsága
    Első mag első szál ---- második szál
    Etc...

    Harmadik blokk
    Az első érték egy hőmérőé, amit úgy helyeztem el, hogy a VGA is hatással legyen rá és a CPU is Ez a hőmérő vezérli a ház ventilátorokat. Ami(K)nek a fordulatszáma van mellette. Most nyárra feljebb emeltem a max fordulatot, ami 1300 környékén tetőzik. És már azt is tudom, hogy miért nevezte el a Noctua ezeket "ipari" ventilátoroknak; Mert a hangjuk az! (Elég morcos! A visszafogott ellentéte.)
    Aztán Táp ventilátor fordulat (Ezt még anno, amikor gyanúsan viselkedett a táp, akkor biggyesztettem oda)
    VGA energiafelvétel
    CPU energiafelvétel

    Alul meg háttértár (SSD) kihasználtság és hőfok

    Amit te 15 GB memória kihasználtságnak véltél az a virtuális memóriáé. De a Fizikaival is elértem már egyszer-kétszer a 21 GB-ot. Azt hiszem talán a Transport Fever-ben. De az a 11 GB videó memóriát is tudja hasznosítani. Főleg amikor nagyon hosszú vasúti sínt húz az ember, árkon - bokron keresztül! Olyankor szó szerint időt kér a játék! Megakad és várni kell, amíg kiszámolja a dolgokat... Elég vicces!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.07.10. 06:38:45