• Veronik Verona
    #12
    Valaki mondja már el nekem,hogy mi volt a film lényege. A végét nem is értettem. Tegnap este néztük meg párommal a moziban,de a végét én nem értettem. Eleve agyamra ment már az a cliché amit még mindig nem sikerült kiiktatniuk a filmkészítőknek a filmekből, ami ugye az érzelmi vonal, a csöpögős szenvedős szál, ez esetben egy kötelező gyerek és szülő közötti viszony, vagy egy párkapcsolati téma. Ami egyedül tetszett az az idegen faj kommunikációs különbözősége, nem-lineáris gondolkodásmódja, de minden mást már láttam több filmben is, tehát nem volt kivételes számomra ez a film, mint annak idején az első két Alien film. Most akkor miért jöttek ezek a Földre pontosan? Azért,mert majd 3000 év múlva nekik lesz szükségük ránk? Eleve ha idegen bolygóra lépnek nem nekik kellene alkalmazkodniuk hozzánk, azaz megtanulni a nyelvünket, miért várják el a fejlettebb tudásukkal,hogy mi találjuk ki,hogy mit is akarnak. Ha például én kimegyek Németországba akkor ott idegenként nem várhatom el,hogy a németek majd megtanulják a magyar nyelvet, nekem kell alkalmazkodnom hozzájuk. Szóval ez egy kicsit túlértékelt film azt gondolom.