• Kleroo
    #65
    Tudod mi az érdekes? Hogy a háború kell. Föntről nézve az emberiséget, egy végtelenül gusztustalan dolog. A háborúk jelentős része piti dolgok miatt indult el. Egy adott vezető szajha feleségét meghágott valaki, legyen hát háború. És emberek tízezrei haltak meg azért mert ilyen kedve volt a felszarvazott uralkodónak. Asszonyok százai-ezrei veszítették el szeretett párjukat, gyermekek nőttek fel apa nélkül. Vagy ha haza is tér, csonka megnyomorodott életet él...és mindez mégegyszer miért? Mer' a Bözsi lefeküdt a Józsival, há rohadjon meg a Jóuuzsi. nem bicsaknyitogatúan undorító dolog? Vagy akár csak a keresztényésg "szent célja" miatt meghalt emberek százezrei... na szóval a háború a legundorítóbb dolog. Förtelmesebb mint a legtöbb ember agyában, hisz valahogy hajlamos az ember az uralkodók/döntéshozókat nagy tudású, bölcs, nemes célért csatába szálló személyeknek kezelni. Pedig húúúde nem. Hasracsapva, szerintem a 19. századig jó ha 20%-a a háborúknak volt "értelmes" célú.
    Nem is tudom minek kanyarodtam ekkorát, de a lényeg, hogy sajnos-nem sajnos a háború kellett. A technológiánkat köszönhetjük a háborúknak. nem biztos hogy az ötletek java része is emiatt pattant ki, de az biztos hogy a háborúban mindig vannak/voltak technológia újítások, és a meglévő ötletek olyan hátszelet kaptak, hogy beértek. A világháborúkban egyenesen fénysebességgel fejlődött a technológia.
    Utoljára szerkesztette: Kleroo, 2016.07.19. 08:12:49