Cattle and Crops mezőgazdasági szimulátor
  • mokuci74
    #308
    Szoval. A fu szaradasat meg nem teszteltem, de az NPK vegyszerekkel bogarat ultettel a fulembe, csinaltam is egy gyors tesztet.
    Ahogy majd a lenti kepeken is lathato, harom, jol ekulonulo sorban vetettem kukoricat. Egy sor van amiben nincs vegyszer, egy amiben 500 l/ha -ra volt allitva a szoro, vegul pedig a max 625 l/ha szorassal. A kepek 30,60,120, 140 es vegul 155 napnal lettek elkeszitve.
    A novekedesben szemmel lathato a kulonbseg a nem vegyszerezett illetve a vegszerezett resz kozott ( az 500 l/ha es a 625 l/ha kozott szemmel lathato kulonbseget nem fedeztem fel).
    Termeshozam :
    A nem vegyszerezett : 1560.1 l
    NPK 520 l/ha : 1588.1 l
    NPK 625 l/ha : 1618.1 l
    Tehat a legnagyobb kulonbseg 3.7 %, viszont azt is meg kell jegyeznem, hogy ez CSAK a vetes idejeben torteno vegyszerezes hatasa, kozbenso vegyszerezes nem tortent !
    A kepeken is lathato, ahogy az NPK mennyisegek csokkennek, illetve a szinkodok valtozasa is ezt tamasztja ala.Szerintem kozbenso vegyszerezessel ez a 3.7 % jelentosen megnovelheto.
    Ami meg csavar a dologban, hogy fogalmam sincs melyik vegyszer melyik novenytipushoz valo.... de majd talan erre is feny derul....
    Es vegul a kepek :

    Termeshozam teszt