Cattle and Crops mezőgazdasági szimulátor
  • eta32 #301
    Nos ,befejeztem az összes küldetést (Tutorials-Scenarios-t) Kb 45 órát vett igénybe.
    Szerintem nagyon hasznos ,sokat lehet tanulni belőle,nyilván nincs benne minden fortély okosság ,de talán nem is baj így magadtól jöhetsz rá dolgokra.
    Az egész ha úgy csinálod ahogy kell(nem is lehet nagyon másként) gond és probléma mentesen letudható.
    Csupán azért írtam mert a steam fórumot olvasgatva sokaknak problémái voltak némelyikkel.
    Eddig amennyire kételkedő,voltam most annál inkább tetszik...beszippantott,pedig én amilyen nagy fs fan ...most már azt írom voltam
    Itt megtaláltam azokat amiket kerestem a farmozás során és az fs-től soha nem fogom megkapni,ezt bátran ki merem jelenteni,ha csak valami nagy nagy durranást nem villantanak
    Legalább is olyan dolgok vannak benn amik számomra nagyon fontosak,még ha apróságoknak is tűnnek,de számomra ezektől lesz igazán realisztikus a játék.
    Nyilván lehetne picivel több gép,talán majd még tolnak bele ígéret van rá....de ha az FS-ből indulok ki,kb ami ott van ,talán a 20-30%-át használtam,annyi ami ott van már túlzás szerintem ,értelmetlen...
    Az tuti amennyit FS-eztem igazi kikapcsolódás felüdülés volt ezzel tolni és majd ezután is az lesz....ha elkezdem a karriert....
    Amiről az imént is beszéltem ....realizmus....sokszor az apróságok teszik igazán valóssá élvezhetőbbé egy játékot.
    Itt meg aztán bele mentek a részletekbe.
    Pár apró dolog.
    Az ablakokat fokozatba lehet nyitni zárni...(meg úgy minden hidraulikai felfüggesztést fokozatban állítani, de mást is ) ugyan így a hang is kívülről hasonlóan fokozatosan erősödik és halkul,a tetőablaknál ,nem jön akkora hang be mint az oldal ajtóknál...
    A szennyeződés ami rárakodik a gépekre az nem grafikai ficsör....mint az fs-ben itt 3D sár-kosz rakodik úgy a kerekekre mint a gépekre.
    Direkt megnéztem közelről.
    Jó a lemosás az nem olyan "részletes" és fokozatos mint az fs-ben,na bumm..,.
    Egy nem épp apróság, a sebesség váltás,váltható elöre-hátra menet kapcsolás.
    Nem ám a fékpedált nyomom ha tolatni szeretnék....
    Beépített oldalra és hátra nézés.
    Minden irányba állítható tükrök.
    Minden irányba állítható pozicionálható belső kamera nézet.
    Stb stb...
    Most nem sorom fel az összeset mert értelmetlen ,ki kell próbálni és mindenki döntse el magának ,jó vagy nem.
    Nyilván lehet össze hasonlítani még sok dologgal,ami az fs-ben jobb pl. a hangok amik a trakik és aratóknál gyengébb.
    De nagyon nincs egy súlycsoportba összességében a két játék ,meg szerintem ,nem is lesz soha ,más célközönséget próbál elérni mindegyik.
    Az fs-be a közel 8 év alatt alig szántottam ekével, inkább modként átalakított kultit használtam....szerintem az okot tudja mindenki...
    Itt már csak a szántás meg ér egy misét....
    Ma próba kép elindítottam az fs19-et minden mod nélkül.
    A leggyengébb traki is simán elhúzta azt az ekét amit csak nagyobbnak szabadot volna,ahogy a kultizásnál is.
    Ami nem meglepő hisz a grafikát műveljük 0 fizikai hatással,tettek bele valami ellenállást,de az semmi ....
    Az fs,ben ehhez képest nulla fizika van,jó ezt tudtam eddig is ,de most nagyon is szembesültem vele.
    Ha a Cattle and Crops-ra valaki azt mondja nem szimulátor, akkor a fs egy szép árkád farmos játék nem több....
    Elsősorban az alapjátékról beszélünk.
    Nyilván modokkal már emészthetőbb ,de attól még az marad amit írtam az imént...
    Nyilván mindenkinek más az ingerülete ,mindenki mást keres egy játékban....
    Én úgy érzem ,hogy megtaláltam ,még ha helyenként hiányos és javításra szorul is (ígéret a készítőktől sok mindre van most is a fórumot olvasgatva) de már ebbe a formában is ,kaptam egy vérbeli farm szimulátort.
    Pedig ha valaki én aztán nagyon ellene voltam néha-mindig ... sokáig is készült és még fog is....stb,stb...
    Olyan dolgokat láttam most hogy ,végig toltam a küldiket,amiket soha nem fogok viszontlátni az fs-ben és számomra nagyon fontosak (a való életet szimulálja nem is akár hogy) egy farm szimben,csak ugye eddig volt az fs ,meg az fs....most már szerencsére "más is játszik"....
    Köszönöm a figyelmet-türelmet...talán valakinek segít a választásban.
    Majd még jelentkezek...