• molnibalage83
    #87
    Semmiféle atommámor nincs. Segítsek megérteni, hogy mit jelent azt, hogy ingyen van az villanyáram bizonyos időszakokban a piacon? Ha még ezt sem vagy képes megérteni, akkor nem értem, hogy miért pattogsz.

    Tényleg ennyire hülyének kell lenni? Az élet bebizonyította, hogy ezen rendszerek dotációval történő telepítése egy gazdasági csőd.


    A jelenlegi nagy büdös helyzet az, hogy a fejjel a falnak rohanó Németországban a támogatási rendszer megvágása miatt a "zöld" - már a szóhasználat önmagában vicces - szé/nap erőmű beruházások kb. a 0-hoz tendálnak, ezzel szemben az atomenergia ellenes hiszti miatt a bezárt és bezárandó atomerőműek helyett nagyobb szénapacitást építenek ki nagyobb tempóval, mint az USA. Ház izé... Éljen soká az ésszerű energetikai politka és a politikai populizmus...

    Ezen felül a német "zöld" energetikai őrület az alábbi dolgokkal történt:

    É-D-i új gerincvezetéi rendszer nem építettéki ki, ennek hiányában olyan szinten torzítják a hálózatot, hogy Lengyelország kb. 2 éve felvetette, hogy akkor bontják a kapcsolatot Németország felé és balanszolják ki a saját hülyeségüket és ne a szomszédos ország hálózata (is) izzadjon, hogy a brutális gradienseit kiegyenlítse a teljesen szabályozhatatlan szél- és naperőműveknek. Már 2006-ban is sikerült olyan összehozni, hogy 6GWe kapacitás 2-3 óra alatt 0 lett. Pedig akkor arányaiban nem volt sehol még a nap és szél...

    A nagy német atomenergia ellenesség és "zöld" erőmű üzemeltetés csak azért lehetséges, mert senki más nem csinálja ezt ekkora arányban. Ha mindenki követné a német ökörséget, akkor Európában havi szinten lenne blackout. Volt olyan év, hogy kétszer is percekre volt a hálózat az összeomlástól.

    A németek akkor a mennyiségű francia atomáramot importálnak, hogy az Európában termelt össz nukeáris áram aránya nem csökkent 2011 óta, hanem nőtt a német erőmű bezárlás ellenére is. Tehát a gyök2 német állampolgár lehet, hogy elégedetten dől hátra, hogy nincs német atomenergia "veszély", csak a határ túloldalán akár egy köpésre a francia atomáram ezek szerint neki már nem veszélyes....

    A "zöld" erőművek piaci alapon csak annyira "versenyképesek", hogy 2014/15/16 magassgában évente a német fogyasztóknak laza 20 mrd EUR pluszköltség volt ennek az őrületnek a finanszírozása. Ebből évente felépülhetne 4 db Paks II, tehát cirka 10 GWe beépített teljesítmény. Évente. 0,9-0,95 rendelkezésre állással a nap kb, 0,1-0,12 és a szél legfeljebb 0,25-0,3 arányával. Házi feladat kiszámolni, hogy akkor adott pénzből melyik termel több áramot. Ja, és egy atomerőmű élettartama úgy cirka 60-80 év terezési. Az 1. és 2. gen BWR és PWR blokkok tervezési élettartama 25-30 év volt és a jelek szerint gond nélkül kibírnak 50-et. Tehát azonos időszak alatt a nap-szél erőműveket 2-3-szor fel kelle húzni úja. A nukleáris erőmű termelés közbe is pont annyira 0 CO2 emissziós - vagy bármilyen emissziós...- mint az agyonhypolt szél és nap. Csak éppen 100%-ban tervezhető.

    A német áram ára 180%-a a magyarnak és 200%-a franciának. Nini, hát nem ebben a két országban kimagaslóan magas a termelésben a nukleáris energia részaránya?

    Nem csak az É-D-i gerincvezetéket, de tározós erőműveket sem építettek ki balanszoláshoz. Mnodjuk már a jelenleg is beépített arányban levő erőművek esetén fizikailag nem lehetséges, mert nincs akkor felületű és tároló kapacitású hely ahhoz.

    Ez a német energiapolitika nem túl gyakran tárgyalt dolgai, amit valahogy nem divat leírni, mert kiderülne, hogy a világ legnagyobb arányban végrehajtott "zöld" erőmű telepítési hulláma akkor bukta, aminél kevesebb nagyobb van a világtörténelemben. A német precizitás és logikus gondolkodás a múlté. A német gazdaság elbír ekkora buktákat, ebbe más ország belerokkant volna. Szó se róla volt olyan ipari cég, ami a villamos költségek és hálózati instabilitás miatt elhúzott onnan látva ráadásul a tendenciákat.

    Ez alapján engem mindig sokkol, mikor valaki akkora - már elnézést, de jobb szó nincs rá - ökörségeket ír, hogy 10 évben vagy akár 25 éven belül vége a szén és gázkorszaknak. Jelenleg a fosszilis erőművek aránya enyén növekvő tendenciát mutat még mindig az energiamixben... Hát izé...

    Ez 4 éves, de a helyzet azóta sem változott lényegében semmit.
    https://www.youtube.com/watch?v=htuJ86e6sKk

    Hát, kb. ennyi.
    Ha INGYEN épülne a nap és szélerőmű, akkor sem jelentene megoldást, mert akkor a túltermelésüket és a kiesésüket pufferelő hálózat kiépítése többe kerül, mint építeni tisztán atomerőművet vagy mást, ezen felül FIZIKAILAG LEHETETLEN.


    Tényleg a faszom teli van azzal, hogy olyan balfaszokkal kett vitázni, akiknek láthatólag a négy alapművelet sem megy, mert nem számolnak...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2016.06.20. 09:04:54