• Oliwaw
    #255
    Nem olvastam végig a fórumot de a véleményem az, hogy igenis van létjogosultsága a napelemeknek.
    Először is nem kell itt a globális hálózat ingadozásaival riogatni, maradjuk meg a sziget üzemnél.
    Mint korábban leírta valaki, nem a fizikai hatásfok a döntő, hanem az ár/teljesítmény.
    Beszélnek itt milliós nagyságrendekről kilowatt vonatkozásban, amit mások már elfogadhatónak, de én soknak tartok.
    Álljon itt egy gyakorlati példa: 280 W-os napelem cellát vettem 90 dollárért (az összes rárakódott adóval). egy kis elektronikai ismerettel és némi mechanikai munkával előállítottam belőle egy gyári kivitelű napelem panelt.
    (plussz költségek 15 e forint)
    Ezek a cégek nagyon el vannak szállva valahol, tehát ha több normális kisvállalkozás ráállna az ilyenek gyártására
    ....
    Magyarországon sok falu van (és máshol is), szerencsére ha süt a nap rengeteg munkát lehet elvégezni az így megtermelt energiával pl. a mezőgazdaságban (ami az élet alapja) (vagy mosás, mosogatás stb).
    Tehát az így megtermelt energia nagymértékben tehermentesítené a globális hálózatokat.
    És ha még tárolni is tudnánk olcsón, az lenne a Mikulás álma.