• defiant9
    #218
    "Látom kibaszottul nem érted. Egy atomerőmű a beruházási költséget kb. 20 év után termeli vissza, de akkor nagyon durván. A németek nem sokkal ezután az idő után lövik le az erőművelet "

    Nem igazán értem mi köze az atomerőmű megterülési dátumának az én alapállításaimhoz.
    Ez a pont egy olyan bonyolult jövőre vonatkozó feltétezésekre alapuló képlettel határozható amely messze meghaladja az én ismereteimet, amit korábban már írtam az atom kapcsán hogy jelentős kockázati tényező hogy a kiépülő megújuló kapacitások egyre gyakrabban ömlenek rá a piacra és viszik akár negatívba is az áramtőzsdei árakat, ezen időszakra az atomerőmű nem szabályozható le, de az uránt zabálja, a költségei nem csökkenek, a termelt árama viszont csak fabatkát ér.
    Többek között ezért is piaci alapon igen kockázatos egy ilyen óriásberuházás. A megújulok mellé úgy gondolnám a kisebb gyors-reagálású erőművek jobban passzolnak.

    "Tehát a németek eurószázmillirádokat basznak ki az ablakon az atomeőművek leállításával."
    Úgy szokták ezt nevezni hogy "national idea", van akinek a stadion az, van akinek a megújuló energia. Kerül amibe kerül.