• Nemzsidó
    #7
    Nem a repülőgép-balesetek okozzák a drónröptetéssel kapcsolatos fő problémát, kivéve talán a repülőterek közvetlen környékét. A zavaró inkább az olcsóbb, kis repülőmagasságú eszközök berepülése magánterületekre, vagy a magánterületek határán kívülről, de a magánterületről készített videók, amik nem feltétlenül rossz szándékú felhasználók tevékenységei, de igenis zavarhatják a magánterület tulajdonosát, vagy az ott tartózkodókat, s akár kompromittáló felvételekre is lehetőséget adhatna. A szabályozást elsősorban itt kell kezdeni. Igaz, így nem sok területe marad az ilyen eszközöket használóknak a reptetésre, de ez például engem teljesen hidegen hagy. A modernkori sárkányeregetés a drónröptetés. Valahogy így kellene kezelni ezt a hóbortot is mind a reptetők, mind a "közönség" részéről. Én is, mint a "közönség" tagja elnézem e tevékenységet mindaddig, amíg személyes terem és tulajdonom nem kerül a drónok kameráinak látókörébe. Ebben az esetben viszont függetlenül attól van-e rajta kamera, vagy nincs, ha elérhető számomra, akkor földre kényszerítem, vagy lelövöm, mint behatolót. A keletkezett kárért pedig nem fizetek. De az épségben maradt alkatrészek biztosan jól eladhatók majd...