A Rollercoaster tycoon 3 készítőinek (Frontier) új vidámparképítős játéka
  • Tibbbor
    #138
    Most, hogy építgetem a parkomat, azért felmerült egy nem kicsit lényeges kérdés: használhatóak-e a parkokban filmzenék illetve a nyári update-ben szereplő monitorokon vetíthetők-e mozifilmekből részletek? Copyright jogokat sért-e az ilyesmi? Direkt utánanéztem és egy tájékoztató videó szerint a Google-ben most már rá lehet keresni(Alkotói Stúdió->Létrehozás-->Zenére vonatkozó irányelvek) hogy egy bizonyos zene lejátszható-e a videódban vagy sem? Állítólag a YouTube-ra való feltöltéskor egy program azonnal kiszűri a Copyright jogokat sértő zenei anyagokat és filmeket. Én pl. a régi The Movies c. Lionhead játék kapcsán feltöltöttem egy kis fan videót, amiben eredeti Star Wars zenék és filmből vett zörejek szerepeltek, de gond nélkül felment, semmi figyelmeztetést nem kaptam. Ugyanakkor most a Planet Coaster kapcsán kifogásolták a hozzászólók - pont az imént feltett TRON-ride videónál - hogy a készítője miért nem a film eredeti soundtrack-jét használta? A park építője erre úgy reagált, hogy ő azt használta, megnézhetik a saját videóján is, viszont a parkot bemutató Park Spotlight sorozat gazdája, - Chanel5 Gaming - valószínűleg copyright jogok miatt(?) nem használhatta ezeket a zenéket. Akkor ezt most nem értem. Láttam pl. már több Star Wars témájú parkot is és az lenne a logikus, hogy ezekben a parkokban az eredeti zene szóljon, pláne hogy képileg szuperül megcsinálták a Halálcsillagot, a lépegetőket, stb-t. A rákeresésem szerint ezek a zenék az egész világon lejátszhatók, nincs jogi korlátozás. A szerzők egyetlen fillért sem keresnek ezekkel a parkos videókkal. Akkor meg miért használnak vadidwgwn, oda nem illő, hangulatromboló zenéket? Valamit félreértettem volna? Megj.: a saját SW-os videóm még most is fent van minden gond nélkül...
    Valakinek van ezen a téren infója?
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2017.07.20. 15:18:28