A Hulu új, Stephen King azonos című regényéből készült, időutazós minisorozata
  • Quantumleap
    #30
    Annyit talán spoiler jelzés nélkül kiírhatok, hogy a regényben Jake-nek még egy extra oka van arra Al halála után, hogy ne halogassa a dolgot, hanem rögtön menjen: Pár héten belül oda fognak építkezni, és jóllehet a nyúlüreg helyére fal kerül. Tehát valószínű 2020-ba érve már nem tudna visszamenni, aki odáig kivár, a könyvben legalábbis.
    Az általam írt dolgot tovább boncolgatva: Tehát, én vagyok az időutazó, és az én szemszögemből nézve, áthozok valakit a jelenbe, majd visszalépünk, megtörténik a resetelés és a múltbeli társam döbbenten szembesül avval, hogy a múltban immáron kettő van belőle, az eredeti verzió, aki az eredeti síknak megfelelően nem lépett át sose a jövőbe, és ő, a másik verzió, akit áthurcoltam, ezáltal kilökve őt az eredeti körförgásból. Végülis a megoldás pofonegyszerű: Őt ott a múltban hátrahagyva, visszajövök a jelenbe, majd pedig gyors visszalépek, és megtörténik a reset, minden visszaáll az eredetibe. Csak kérdés, hogy ezt az időutazó múltbeli egyén hogyan éli meg, az ő szemszögéből nézve ez hogyan zajlik le? Egyszerűen semmivé válik? Itt eljuthatok ahhoz a kérdéshez, hogy ha valaki visszaugrik a múltba, hogy megakadályozza a születésemet, és addig én itt várok, akkor én azt hogyan fogom megélni itt?