• PiszkosFred
    #513
    Nekem az a bajom, hogy ha en elkezdek jatszani egy szerveren, akkor az nem ket hetre szol, hanem fel evre, vagy akar hosszabb idore.

    Nem feltetlen jatszok minden nap, de amikor belepek, akkor en ragaszkodok ahhoz a kozosseghez, ahhoz a szerverhez, ahhoz a kornyezethez, amely nekem tetszik es amelyen elkezdtem anno. Persze, cserelodnek az emberek folyamatosan, de minden szerveren ott van az a 4-5 jatekos, akik kitartanak es akikkel kialakul egy fajta ismerettseg, akikhez lehet fordulni segitsegert, akiktol lehet kerdeni es akik hozzam is fordulhatnak, stb. Nem szeretem a vandorcigany eletmodot, szerverrol szerverre koltozni es mindig uj eletet kezdeni. Neha muszaj es kell is persze, de az nem a jelenleg helyett, hanem a jelenlegi mellett tortenik - nalam legalabbis.

    Es mindez ugy kapcsolodik ide, hogy jatszottam par privat szerveren (magyaron, nemeten, sveden, nem szamit a nemzet), es nagyon ritka volt az, amelyik nem zart be mondjuk 3-4 honap utan (mert alabb hagyott a lendulat), vagy az admin nem gondolt egyet es valtoztatta meg a szorzokat, adott hozza modokat, neadj'sten egyeb drasztikusabb beallitasokat es donteseket hozott (pve-bol pvp lett, cserelgette a mappokat, mert szerinte az jobb, mint a regi, stb.). Ami nem gond, tegye, szive joga, de amikor van egy faszaul osszerakott bazisom, egy kialakult ellatorendszerem, kapcsolataim, amikor tudom, hogy milyen celjaim vannak es a jelenlegi helyzetemben mire vagyok kepes, stb., akkor nekem ez a hirtelen jott, es nekem nem feltetlen tetszo restart/valtozas nem hianyzik :)

    Official ebbol a szempontbol rendben van, az amig megy a jatek, addig ott lesz. Oke a Conannal volt 2 wipe is masfel honapon belul, es az Ark is csinalt egy rollbacket nem olyan regen, de elobbi meg csak most jelent meg, utobbinal meg csak 2 nap ment a levesbe.

    Hozzateszem, hogy nagyon ugy fest, a Funcom nem tanult a regi faszsagaibol es megint jo uton halad afele, hogy elcsessze a remek startot. Nem irom le a jatekot, mert en nagyon jol elvagyok vele (eddig beletoltam 140 orat, boven megerte azt a 10e forintot, amibe kerult), de az biztos, hogy a fejlesztesek es hotfixek teren picit begyorsulhatnanak, mert lassan elfogynak a jatekosok. A kozossegi kommunikaciorol nem is beszelve, az egy fos, keves fejlesztot lattam ennyire kevest kommunikalni, es ha meg is teszik, abban sem sok koszonet van. Kellene mar jo par CM, akik legalabb jelen vannak reditten es steamen, nem csak az a 2-3, akik jelenleg probalnak... nem tudom minek is nevezzem a tevekenyseguket :)