• PiszkosFred
    #1375
    Megtortent eset: ARK esetben anno ket official szerveren kezdtem el jatszani. Az egykori #202-es primitve+ es a talan meg most is futo #427-en official szerveren. Utobbin kb egy evig voltam, 5-6 allando sved, nemet, orosz es magyar jatekossal, meg par jovo majd meno egyeb tulelovel. Magyar klienssel kezdtem, mert hat ha van, akkor miert ne?

    Mar az elso napokban/hetekben furcsa volt a hajonal a vitorla "bor" kifejezest viszont latni a (hide) forditasaban, de aki mar valaha is forditott ugy feliratot, jatekot, barmit, hogy kozben nem tudta elesben tesztelni az adott mondat szovegkornyezetet, helyzetet, stilusat, csak egy szoveges dokumentumbol dolgozott, na az tudja, hogy ez csak egy apro felreertes volt. Vicces, de nem vegzetes.

    De amikor az elso 1-2 hetben elojott a ritka BP-s cuccok osszerakasa, akkor dontottem en ugy, hogy ennyi volt, onnantol nyelv vissza angolra. Az osszes kereskedesnel a kovetkezo zajlott le:
    - A sved irta a csetre angolul, hogy mije van, vagy mi kell neki. Perfekt angolsaggal - ezek a svedek ilyenek, 99%-ban perfekt beszelnek angolul is -, mindenki ertette.
    - A nemet is mondta, hogy neki mije van nemetul. Mivel beszelek nemetul egy kicsit, de a nemet nem angolul (ritka, de van ilyen), igy en tolmacsoltam/forditottam angolra a nyersanyag reszt. Mindenki ertette.
    - Aztan jott a magyar (en), a magyar nyelvu forditas kifejezeset probaltam meg angolra visszaforditani. Az alapokkal nem is volt gond, de mikor jottek a ritkabb nyersanyagok vagy eszkozok megnevezesei, na abba beletort a bicskam. Bizonyos kifejezesnel nagyjabol sejtettem, hogy mit takar, de volt olyan, amelyet ha agyonvernek sem jottem volna ra, hogy azt jelenti. Koze nem volt a forditasnak az eredeti kifejezeshez... :D

    Azota en az angolt hasznalom, de olvasva jo par kommentet a temaban, kb hasonlo minosegu a forditas, mint a kinai termekek 10x20 centis papirra zsufolt gugli transszal keszitett hasznalati utmutatoja, amelyben talan csak a szamok es a mondat vegi irasjelek stimmelnek. Talan...
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.10.10. 12:20:24