• Caliph
    #908
    Nekem az a bajom a mostani scifikkel hogy mindenki valami felejthetetlent akar alkotni,meg akarja reformálni a scifi lényét,és a legtöbbször az sül ki belőle mint ami...

    meglengetik a scifi szálat,a nagy rejtélyt,aztán fullra elfelejtik a fő szálat és emberi szarozásra mennek,kapcsolatok,intrikák...ez a trónok harcában(tudom,fantasy) is igy volt,a fő rejtély szálat meg lezárták ahogy...
    Kell az intrika,de nem fő szálban

    a stargate universe is a lelkizésen bukott el(itt az elején bevallották a készítők hogy ne klasszikus sg részekre számítsunk,jobban ki akarják hangsúlyoni a karaktereket meg a kapcsolatokat....) kaszálták is 2 évad után,pont amikor kezdtek észhez térni,hogy erre nem kíváncsi senki,van elég intrika mindenki magánéletében/munkahelyén, és érdekes scifi szálat fűztek be a drónhajókkal meg a titokzatos idegennel aki konkrétan lakható bolygót rakott az arcukba... :D

    és akkor eljutottunk ide is,

    könyv és sorozat spoiler!!!


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    belengetve a scifi szál, a protomolekula , a kihalt idegen faj,az agresszor idegen faj,aztán ebben az évadban is azt kell majd nézni ahogy a helyi sheriff gecizik,de itt még jelen van hál istennek a scifi szál a bolygószerkezetekben...

    aztán jön a kövi könyv,megint a karakterek magánéletéről és múltjáról és útkereséséről kell olvasnunk...aztán jön a kövi,kalózkodás lázadás,majd laconia,,megint az emberi szarkeverés,de itt már megint kezd előjönni a tech,a kutatás, meg az idegen tech használatának mellékhatásai...
    aztán olvassa az ember a kövi könyv bemutatóját és megint azon gondolkodik,hogy laconia uralkodójának kislánya szarkavarása lesz meg várhatóan egy túszmentés...Elvi Okoye szála lehet egy kicsit scifisebb a leírás szerint,de majd kiderül ha elolvastam :D

    reménykedünk reménykedünk :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.11.11. 15:37:42