• cylonflatus
    #891
    Szerintem itt sokkal jobban működik a "rejtélyes fenyegetés a háttérben" dolog, mint a Trónok harcában. Nnekem jobban átjön az a kellemetlen érzés, hogy ott van folyamatosan a háttérben. Lassan, de azért folyamatosan csepegnek az új infók, ráadásul fejlődik a dolog. Először ugye csak a protomolekuláról tudunk, megfertőz embert és technológiát egyaránt, elég para. Aztán kiderül, hogy nem semmi módon képes átalakítani pl az egész Eros állomást, és olyan technológiai felsőbbrendűséget mutat, amivel még az általunk ismert fizika törvényeit is manipulálni tudja. Ezután megtudjuk, hogy nem csak úgy random alakítgat át dolgokat, hanem építeni akar valami hatalmasat, majd létrehozza a gyűrűt. Aztán a gyűrűtérben (meg az Iloszon) proto-Milleren keresztül jön az újabb WTF, kiderül, hogy ezt a millió éves technológiai fölénnyel bíró civilizációt, akik csillagokat tudnak elpusztítani, eltüntette a színről egy náluk is hatalmasabb valami. Kb itt tart a dolog, illetve a könyvben egy picivel előrébb, de azt nyilván a spoiler miatt hagyjuk inkább. Tehát változik, fejlődik, folyamatosan szintet lép, és olyankor ez mindig egy jó nagy WTF érzéssel jár. Ezzel szemben a Trónok harcában mi van? Jönnek a white walkerek, még mindig jönnek, itt-ott pár homályos utalás az eredetükről, jönnek-mennek, Jon Snow kicsit kardozik velük, Dany "ad" nekik egy sárkányt, továbbmennek, elérnek a falhoz, átjönnek a falon, jönnek a walkerek, odaérnek Deresbe, Arya leszúrja a főnököt, végük. Ok igazságtalan vagyok, mert Martin nem írta meg még a könyvet, és azért valószínű, hogy többet megtudunk majd róluk, de nagyjából akkor is ennyi. Az Expanse-ben azért ennél sokkal részletesebb, érdekesebb, és fordulatosabb ez az "ismeretlen, misztikus szál a háttérben".

    Petruz: nem figyeltem, hogy ugyanazt linkeltem, bocs.