• Atisz #40
    Persze, hogy tisztában vagyok vele. Ezért is kértem elnézést a kommentem végén :)
    Nyilván a Settlers műfaji besorolása birodalomépítő stratégia, a Civilization viszont már keményebb dió: ott megint nem tudom elképzelni miféle stratégia szükségeltetik magához a játékhoz (a győzelem elérésre érdekében bevetett praktikákat persze nevezhetjük annak, de ettől még nem látom indokoltnak a szó indokolt használatát).

    A Warhammer SotHR pedig valóban akár valós idejű taktikai játék, akár nem, számomra az a stratégia, nem pedig az egyéb harci menedzsmentes klikkelőbajnok játékok.

    A real-time strategy már önálló műfaj, és ezt a megnevezést használják a starcraft féle játékok kategorizálására, de ettől függetlenül maga a szó jobban illik pl. a Rome Total War-ra és innentől fogva megint oda jutottunk, hogy az utóbbihoz szükségeltetik stratégiai érzék, a Starcafthoz pedig nem.

    Tulajdonképpen az elnevezéseken vitatkozunk és ez kb. olyan mint amikor a szilikont mkeverik a szilíciummal (illetve az ezekhez kapcsolódó völgyeket ;))