• Kikikirly1991
    #4
    Ez azért már túlzás.Üldözni fogják az embereket vagy mi a szösz?Azt én se tudom hogy működik de a szolgáltató látja ha Ncore-zol vagy Torrentelsz,csak nem csinálnak vele semmit, Magyarországon nincs semmilyen törvényi előírás és szankció az előfizetőkre vonatkozóan ami miatt jelentenie kéne.Ha jól tudom sok Nyugat európai országba már lejelentik és figyelmeztetést kapsz,aztán a szolgáltató lelassítja az internetet és ha megint illegálisan töltesz le pénzbírságot kapsz.Magyarországon ugyanúgy látja a szolgáltató mint nyugaton de hál istennek itthon nincsenek ilyen törvények.Szerintem ebben a törvényben van egy jó adag Lobby pénz,a kiadók lefizettek jó pár politikust hogy nyújtsák be és szavazzák meg a törvényt.Így működik a lobby,vegyük a mostani esetet,lefizet X számú politikust mondjuk 1 Millió dollár összértékben és a törvényjavaslat bevezetése kb.1-2 év alatt( most csak a hasamra csaptam,de szerintem rövidebb idő alatt is) visszahozza az árát,utána meg dől a profit.Ők is jól járnak a politikusok is,csak az állampolgárok nem,most nagyon dívik ez a 21.században.Mit gondoltok miért nem szabályozzák meg a nagyvállalatokat?Csak akkor csinálnak valamit ha durva dolog kerül nyilvánosságra és a közvélemény elvárja hogy tegyenek valamit,ilyenkor az esetek 95%-ban nem segít a pénz,gondoljatok bele a nép azonnal számon kérné a választott vezetőket.Lásd bevándorlás: Angela Merkel és a Német polgárok véleménye szöges ellentétben áll egymással,de Merkel tovább csinálja és máris esik a népszerűsége méghozzá meredeken.Egy ellenzéki politikus nagyon szívesen átveszi a helyét,hiszen akkor az ő kezébe kerül a törvényhozás hatalma,vagyis a vállalatok nála fognak lobbyzni ergo az ő zsebei lesznek tele dohánnyal.A másik verzió hogy jön egy hazafias politikus,aki tényleg jót akar tenni az országával és nem lefizethető(ja ilyenek is vannak csak elég kevés),nem kell magyaráznom hogy ő is kihasználja az aktuális kormánypárt hibáit,csak egészen más indítékkal.A jelenlegi Demokrácia így működik.
    Utoljára szerkesztette: Kikikirly1991, 2015.10.15. 00:10:57