giacomo gesso#27
De kit fog érdekelni az ember?
Itt a Földön -és esetleg a Naprendszer egyes vidékein- elkaristolhatunk majd, mint holmi rezervátumban, de a világűr "meghódításába" semmi beleszólásunk sem lesz.
A nembiológiai, szoftver szinten létező intelligenciá(k)nak (és itt most mindegy, hogy egykorvolt emberek tudatának letöltéseitől vagy mesterségesen kifejlesztett "személyektől" indult,) korlátlan lehetőségei nyílnak meg a világűrben azzal, hogy maga-választotta és tetszőlegesen módosítható, cserélhető hardver(ek)be települhet.
Ezzel a homo sapiens nem képes versenyezni.
Az egy érdekes kérdés lehet, hogy vajon marad-e választásunk, ill., hogy az elvileg korlátlanul bővíthető kapacitású intelligenciák mennyire lesznek emberiek? (Semennyire. ;-/ )
Szerintem még az eredetileg valós emberek feltöltött személyisége is pillanatok alatt a felismerhetetlenségig megváltozik az új identitással.
A másik érdekes kérdés, hogy, ha a technológiai intelligencia evolúciója ennyire nyilvánvalóan a világegyetem meghódításának a kézenfekvő módja, akkor mi miért az élet nyomait keressük az univerzumban, ahelyett, hogy az MI nyomait kutatnánk?