• Kornan
    #70
    Érdekes ez a beszélgetésetek a jövőbeli társadalomról. Szerintem is valamiféle k***unizmus a jövő. Persze ez egy olyan szitokszó, mint Gyur***ny Ferenc. :P Biztos kitalálnak valami új nevet, és hozzáteszem joggal, attól még, hogy több alappillére ugyanaz az elvnek, nem feltétlen ugyanaz. Úgy is inkább csak a gazdasági rész az, ami közös lenne. A politikai rendszer nem diktatúra lenne, hanem, szerintem is demokrácia. A köznyelvben a kommunizmus már túlságosan összeforrt a diktatúrával.

    De ha már itt tartunk szerintem a technológia már lehetővé teszi, hogy a jelenlegi pártválasztásos demokráciát lecseréljük valami hatékonyabbra, még ha néhány skandináv országban jól is működik. Úgy látom sok országban nagyon megosztják az embereket a pártok. A pártok akik szűklátókörűen gondolkodnak, befolyásolhatóak, inkompetensek, képtelenek véghezvinni hosszabb feladatokat. Ehelyett kellene valami központi szerv, valami stratégiai főparancsnokság, ahol az ország ügyeit vinnék folytonosan. Kizárólag kompetencia alapon kerülnének be ide döntéshozók, akiknek szigorú követelményeknek kellene megfelelni. Az emberek meg közvetlen kérdésekben szavaznának és csakis független ellenőrzőbiztosokat választanának meg, akik őket képviselik, elvégzendő teendőket határoznak meg, ellenőriznék a stratégiai főparancsnokság tevékenységeit.... + szükség lenne egy védelmi szervre is, ami idegen befolyástól védi az ország irányítóit. A gyakoribb szavazáshoz valamilyen interneten működő, mondjuk ügyfélkapus rendszerre lenne szükség. Persze aki le van maradva az be tudna menni a helyi önkormányzatra is, hogy aztán ott segítséget kapjon valami módon. De fontos, hogy olcsó legyen és ne kelljen éveket várni az eredményre. Valami ilyesmi modellt képzeltem el itt most magamtól nagyvonalakban, persze sok más irány lehet még, ami jobb mint a jelenlegi agyrém.