• SaGa Jr
    #4368
    oneal1:
    Ahogy Fpocok is írja, nem végtelen az. :) Mutatja is, hogy 1128 cellád van. Annyit táraz be, így nem kell a tárazással szarozni. A számláló meg kiakad 999-nél, annál nagyobb értéket nem jelez ki, míg az alá az érték alá nem esik a lőszerkészleted. A képen meg látszik, hogy 1100+ lövésnyi energiád van, szóval jó időbe telik mire lefogy annyira az a készlet, hogy lássad is a csökkenést. Ha nem hiszed próbáld ki, hogy ledobsz pár száz fusion cell-t, hogy mondjuk csak 800 legyen és kezdj el lövöldözni. Ha ekkor sem fogy akkor bug (azért ellenőrid a lőszer mennyiségét az inventory-ban is, hátha a kijelző hibásodott meg).


    kissssss:
    A második mondatot is el keleltt volna olvasni, nem cska kiragadni egy mondatrészt. :)

    Itt konkrétan azon lövések számítanak be, amik harcon kívülről, 150-200+ méternél távolabbról nyírnak ki ellenfelet és ott sem a noname csókák kilövését könyveli el ilyennek, hanem az egyedibb neves delikvensekét.
    Az ilyen kill-hez már távcső kell, erről a távról nem is látni még a célpontot a legjobb beállítások mellett sem enélkül. Tehát a messziről lövés az tényleg messziről lövést jelent, olyan távról amiről még a VATS sem fogja be az ellenfelet.

    A dolog érdekessége csak az, hogy a legtöbb puska, még a sniper sem, lő el ilyen messzire (a válltámasz valami érthetetlen okból csökkenti a lövés távolságát elég sok fegyvernél). Ellenben a lézer pisztoly sniper csővel és megfelelő markolattal meg a plazma (ugyanezen upgrade-ekkel) igen, feltéve, hogy nem kapnak válltámaszt, csak pisztoly markolatok közül a jobbakat.

    Magyarán aki parázik ettől a helyzettől, az menjen kicsit közelebb a kill shot-hoz, mondjuk annyira hogy az ellenfele már megjelenítésre kerüljön/a VATS befogja, ne kelljen ehhez távcsövet használnia. Még ekkor is messze lesz, de az esetleges ritkán begyűjthető murder kill-ek elkerülhetőek.

    Az alvó, inaktív ellenfelek biztos ami biztos alapon történő kilövése/lebicskázása (preventív célzattal) ugyanígy murder lesz, de itt már nem kell ehhez speciális célpont sem. Szörnyekre nem igaz, de alvó emberekre már igen. Valamiért az alvó szarvast és deathclaw-t is beszámította nekem murder-nek a program, a kutyákat, macit, rovarokat viszont nem.
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2015.12.05. 08:46:53