13460980771428064280.png
NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
  • Mozes
    #9472
    Sziasztok!

    3 hónapja amikor megvettem életem első konzolját egy PS4-et és elkezdetem nyomni a játékot, akkor írtam ide egy "kritikát, véleményet" az első élményekről. Azóta is nyomom és szeretnék egy kicsit változtatni és kibővíteni azon amit akkor írtam, így 3 hónap élménycsomagja alapján

    - fantasztikus a játék pályaszerkesztése (ebben tévedtem, korábban szídtam, átláthatatlannak éreztem)
    - eszement az egész látványvilág és hangulat (ettől sem voltam hanyadt esve, túlnagyoltnak éreztem)
    - nagyon jól meg tudtam szokni a kontrollert (korábban PC-n nyomtam a DS szériát és féltem, hogy az egér+bill kombó után, nehezen fog menni, mivel sosem volt igazán kontroller a kezemben)
    - nagyon jól össze van rakva a játék menete pl: főstory és mellék küldetések
    - Dungeon rész nagyon jónak tűnik, igaz még csak most szagolgatok bele, de nagyon eredeti az egész
    - továbbra is azt mondom, hogy a játék eleje egy kezdőnek nagyon nehéz és nem is az ellenfelek nehézségével van a gond, hanem aki nem ismeri ezt a szériát, az nehezen vesz észre shortcut-okat (pl: le lehet ugrani egy doboz mögött, stb..) és így kínszenvedés eljutni az első lámpáig és nagyon monoton a játék. Annak aki tudja mire számítson, annak szerintem ezzel nincs gond.
    - kicsit furcsa, hogy mindig vissza kell menni Hunters Dream-be, de nincs ezzel sem semmi gond, így van felépítve a játék
    - lehet én vagyok béna, de nekem az is furcsa, hogy nincs nagy különbség a fegyverek között (és nekem a ruhák között sem), nekem eddig nem sok értelme volt a pisztoly vagy lángszóró mellé a jobb kezembe több fajta fegyverből is betárazni. Ami van az eleje óta (balta) azzal teljesen jól el lehet boldogulni, akármit is vettem mellé mindig visszatértem rá
    - egy részletesebb tutorial kellene, ha nem lenne ez a fórum vagy mondjuk az internet-es wiki, akkor nem is tudom mi lenne, én véletlenül elbasztam 6 insight-t mint tudatlan, mert nem esett le, hogy amikor hívom a Blood Starved Beast előtt a lovagot segíteni, akkor az "insight-ért" cserébe fog jönni. Drága tanuló lecke volt, de most már tudom :)

    Mindent összevetve ez egy mestermű a szó szoros értelmében, minden egyes forintját megérte, még úgy is megérte volna, ha csak ezért vettem volna PS4-et. Ha meg a DS és DeS szériával egy csomagban kezelem, akkor meg végképp egy fantasztikus és egyed játékról és komplett játékcsomagról beszélhetünk.

    Örülök, hogy készülnek még ilyen játékok.