• Ender Wiggin #12
    Alapvetően az a baj, hogy ezek a regények olyan szerzők tollából származnak, akik nem tudnak írni. Az Alkonyat, a Beavatott, az Éhezős szerzői az első szám első személyt, mint valami pajzsot használják, hogy még véletlenül se kelljen a könyv világát a szereplő mikorkozmoszán túl bemutatni (amit megtudunk, az tele van logikátlansággal, gyakorlatilag semminek sincs értelme). Emellett szétszórt, semmitmondó, egyetlen eredeti gondolatot sem tartalmazó katyvasz az összes. De a lényeg benne van, a főhős tinicsaj, aki néha két faszi között őrlődik (de nem hármasszex során, csak mint alsós infnatilizmussal) és közben megváltja a világot. A forgatókönyvírók ebből (lévén ők is a mai hollywoodi nímand generáció tagjai) semmit nem tudnak kihozni, ami nem rajongói, csak puszta érdeklődői szemmel értéket adnak a történetnek.
    Én nem a hype miatt néztem meg az első Alkonyatot, a Givert, az Éhezők részeit és a Bevatatott első részét, hanem, mert kíváncsi voltam. És egyetértek, a Host-film tényleg magasan veri ezt az összeset.
    Egyébként Woodley feje úgy néz ki, mintha az egyik fele lecsúszott volna (vagy fel). Fura.