• Irasidus
    #47
    Biztos? Mert a pánspermiának semmi köze az Intelligens Tervezettséghez (ID), az ID. vallási okokból nem fogadja el az evolúciót, és ilyet az Irányított Pánspermia (IP.) nem mond. Miért kevered bele?

    A másik, hogy ha csupán pánspermiáról beszélsz, az természetes módon - intelligens beavatkozás nélkül - is idejöhet (meteorok, üstökösök, stb.), erről már eredményes űr kísérlet is vannak, pl.: Biom! Vagyis, kísérleti tény, hogy bizonyos élőlények az űr szélsőségeit kibírják, hogy egyik bolygóról a másikra anyag áramlik (marsi és egyéb meteorit) sőt 1% a Naprendszert is elhagyja, és ezek a metorok igencsak jó védelmet nyújtanak, amit megint csak kísérletileg igazoltak. Szóval én nagyon úgy látom, hogy a pánspermia-hipotézis igen komolyan alá van támasztva (vagy inkább pánspóra, a kettő nem teljesen ugyanazt jelenti). Ennek egy alternatívája az Irányított Pánspermia, és ennek tarthatatlanságáról beszéltem, nem úgy általában a pánsperimáról nem tudom átjött-e? Nem szeretnék elbeszélni egymás mellet...