nv
  • cylonflatus
    #1810
    Totál agyfaszt kapok. Kuporgatom a pénzem, kb egy éve spórolok a vga upgrade-re, amit decemberre-januárra, de inkább előbbire terveztem. Igen, "Az" miatt. 3 éve egy Asus Strix 1060 6GB-ot hajtok, ami eddig kb ki is szolgált. A következőre egy osztályt azért szerettem volna ugrani, szóval egy 2070 volt tervezve, kb hasonló minőségben, szóval egy Rog Strix, de a Gigabytenál alább nem adtam volna. Közben jöttek ugye az Ampere kártyák. Most, hogy kb össze is jön a pénz, az összes értelmes választás eltűnt, már ami nekem az lett volna. Mutogatták ugye az Ampere-eket, hogy a 3070 majd tud annyit mint a 2080Ti, fele annyiért, nyilván én sem vagyok a pénztárcám ellensége, gondoltam ok, akkor várjunk egy kicsit a vásárlással. Mert miért vegyek meg egy 2070-et, amikor annyi pénzért vehetek egy 3070-et, ami körberöhögi a kistesóját? És most nézem a shopokat, vannak ugyan 30xx kártyák, de egy vagyonért - már ha egyáltalán készleten van. Még a 2060-ak is kezdenek eltünedezni, 1660Ti-ből folyót lehet rekeszteni, de a Strix1060 után nem fogok 1660-ra upgradelni. Ok, tudom, hogy most pont egy köztes időszak van, de akkor is, olyan szar érzés nézni és várni. A 3070-ről már lemondtam, de egy 3060-al kibékülnék nagyon, ha értelmes áron meg tudnám venni decemberben. A 4k nem érint, fhd-ban meg eddig is minden elment maxon, vagy nagyon minimális kompromisszummal. csak attól félek, hogy ha lesz is, még a 3060-ért is el fognak kérni min. 250-et, egy jobb építésűért, pl egy Rog Strixért biztos. A szar Forint, meg a kereskedelmi árrések kurva nagy szopás nekünk a kinti árazáshoz képest.