2146
nv
  • TomStorm
    #1825
    Nekem csak 1080p-t enged.Nem vettem észre 4k upscale-t(csak a próbaverziót használtam).
    Az viszont lehet hogy input lag-om nagy ha használom?
  • MerlinW
    #1824
    Annyira, hogy minden fut upscale 4K@60-al. Nem egy gépről van szó, hanem felhőről, azaz több száz szerver együtt matekozik neked.
  • Zsoltee_a_bator
    #1823
    Milyen eros a tavoli gep kb?
  • hunbalee
    #1822
    Kint is van sok helyen a 3060Ti tesztje...
  • MerlinW
    #1821
    Nem lehet.
  • hunbalee
    #1820
    Nekem nincs soha nem is volt ilyenem. De mivel felhő gaming így semmit se szed le a gépedre pont ez a lényege hogy egy távoli bivaly erős pc-n játszod így nem lehet ezeket magyarítani ugyanis nincs mit.
  • Tivot
    #1819
    Sziasztok egy olyan kérdésem lenne ha geforce nowból futtatok egy játékot és fizettem a premiumért nincs idő korlát stb , hogyan lehet magyarosítás alkalmazni esetleg. köszönöm előre is . Szép napokat nektek éljen a geforce now ez egy fantasztikus csoda.
  • Borg
    #1818
    Van egy ilyesmi hiba az nvidia driverben most, de hogy nálad is pont ez okozza-e, azt nem tudom.
    Próbálj meg 4-5 verzióval régebbi drivert. A te kártyádnak úgysem kell a legfrissebb.
  • koj
    #1817
    Sziasztok!

    Olyan problémám van, hogy friss Windows 10 telepítése után (eredeti) ugye telepítettem a drivereket is. GTX 1660 SUPER VGA-m van, és a legfrissebb nvidia telepítése közben a monitor képernyője elsötétedik és vissza se jön, újraindítás után sem. Mitől van ez? Ha letörlöm a drivert akkor újra van kép, de anélkül nem tudok játszani...

    Volt másnak is ilyen roblémája?
  • Carmang
    #1816
    Én kb 2 éve tervezgetem lecserélni a most 10 éves konfigomat :D Tavaly úgy voltam vele, hogy na majd most nyáron, most már tényleg.
    Aztán márciusban bejött a korona, meg a home office, és úgy voltam vele, hogy jó akkor jövőre :)
  • hunbalee
    #1815
    Ez nyilvánvaló.. Aki háklis az a HW árakra az kivárja.. fél év és minden IS kapható lesz. Konzol, proci VGA stb..ami eddig csak papíron létezik

    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2020.11.25. 10:05:54
  • akyyy
    #1814
    kb én is egy éve várok és gyűjtögetek, év elején akartam volna újjítani, akkor még nekem az 1660-as volt kinézve, de bejött a vírus és inkább félre tettem a pénzt, "hogy ha kéne"...
    de lassan megint január, megint lesz egy kisebb összegem, meg túlóra ezerrel, :D, szóval jó lenne egy 3070-es már. de tényleg, vagy drága még nagyon, vagy nincs is készleten. Aztán mindent is újítani kéne a gépben hozzá, csak kicsit félek hogy január vége, február eleje és még változatlan lesz a helyzet.

    én még egy vén 970-el tolom, végülis még meg vagyok vele. csak szegény most szenvedni fog, mert új monitort akarok :D
  • Borg
    #1813
    Ja, csak a 6800-as AMD-k is ugyanilyen scalper áron lesznek. Tehát de, el fognak érte annyit kérni.

    Amúgy nem tart ez örökké. Én is tudtam 3080 FTW3 Ultrát 305-be venni. Csak le kell vadászni a megfelelő ajánlatokat (jellemzően nem MO-n), vagy kivárni.
  • MerlinW
    #1812
    Készlethiány van világszerte, jövő tavaszra ígérnek javulást, akkor már elvileg meg kell hogy kapd 300k alatt itthon is.
  • hunbalee
    #1811
    250et nem fognak elkérni érte mert ott már a 6800as amdk vannak amik ketté hugyozzák a 3060at.Ha már megvárod a 3060at akkor majd alzát nézegesd az kb az egyetlen cég ami nem rak rá szinte semmit.
  • cylonflatus
    #1810
    Totál agyfaszt kapok. Kuporgatom a pénzem, kb egy éve spórolok a vga upgrade-re, amit decemberre-januárra, de inkább előbbire terveztem. Igen, "Az" miatt. 3 éve egy Asus Strix 1060 6GB-ot hajtok, ami eddig kb ki is szolgált. A következőre egy osztályt azért szerettem volna ugrani, szóval egy 2070 volt tervezve, kb hasonló minőségben, szóval egy Rog Strix, de a Gigabytenál alább nem adtam volna. Közben jöttek ugye az Ampere kártyák. Most, hogy kb össze is jön a pénz, az összes értelmes választás eltűnt, már ami nekem az lett volna. Mutogatták ugye az Ampere-eket, hogy a 3070 majd tud annyit mint a 2080Ti, fele annyiért, nyilván én sem vagyok a pénztárcám ellensége, gondoltam ok, akkor várjunk egy kicsit a vásárlással. Mert miért vegyek meg egy 2070-et, amikor annyi pénzért vehetek egy 3070-et, ami körberöhögi a kistesóját? És most nézem a shopokat, vannak ugyan 30xx kártyák, de egy vagyonért - már ha egyáltalán készleten van. Még a 2060-ak is kezdenek eltünedezni, 1660Ti-ből folyót lehet rekeszteni, de a Strix1060 után nem fogok 1660-ra upgradelni. Ok, tudom, hogy most pont egy köztes időszak van, de akkor is, olyan szar érzés nézni és várni. A 3070-ről már lemondtam, de egy 3060-al kibékülnék nagyon, ha értelmes áron meg tudnám venni decemberben. A 4k nem érint, fhd-ban meg eddig is minden elment maxon, vagy nagyon minimális kompromisszummal. csak attól félek, hogy ha lesz is, még a 3060-ért is el fognak kérni min. 250-et, egy jobb építésűért, pl egy Rog Strixért biztos. A szar Forint, meg a kereskedelmi árrések kurva nagy szopás nekünk a kinti árazáshoz képest.
  • hunbalee
    #1809
    Lebukott a GeForce RTX 3060Ti


    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2020.11.17. 17:17:58
  • MerlinW
    #1808
    Nekem csak 6TB-os lemezeim vannak, azok 50k-tól indulnak. Értelemszerűen nem az 500GB-os 5400RPM-es szarokra gondoltam :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.14. 21:46:00
  • Atisz #1807
    Merevlemez... 15 ropiért kiváló minőséget lehet vásárolni. Az nem ez a 60+ ezer kategória, hogy egyáltalán felmerüljön a használt vásárlása.
  • hunbalee
    #1806
    Válaszolna az AMD Smart Access Memory-ra az NVIDIA
  • Carmang
    #1805
    Akkor nem csak nekem tűnt fel, hogy nem valami nagy szám ez a kinézet :)
  • Zsoltee_a_bator
    #1804
    2017-es jatek xbox-ra, 1050ti az ajanlott GPU hozza.

  • mulli1986
    #1803
    Hát azért ezt a kártyát, nem egy ilyen hulladék kinézetű játékkal teszteltem volna. Nem ismerem, nem tudom mennyire optimalizált és mennyire kell hozzá erőmű, de ezt a grafikát ilyen fps-el sztem egy GTX 1060 is hozza
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.11.11. 10:21:43
  • MerlinW
    #1802
    Nem.
  • fejnelkuli
    #1801
    Köszi a választ!
    Ha adventure játékokba csökkentem a FOV beállítást, akkor nyerhetek plusz FPS-t?
  • MerlinW
    #1800
    Miért, HDD/SSD-t meg tápot igen?: ) Max processzort, ha minden kötél szakad, de az alaplappal is vannak fenntartásaim:)
    VGA egyébként nem olyan vészes, csak alaposan át kell nézni. Ha nem "kormos", elszíneződött a kártya, jó állapotban vannak a ventik, az már félsiker. Viszont fizetés előtt mindenképpen tolni kell vele egy terhelés tesztet - szőrös fánkot vagy valamit - és figyelni, hallgatni. Ha klimatizált szerverparkban bányásztak vele az nem probléma. Viszont ha a tulaj túlfesz-elt tuninggal 30 fokos szobában 3Dmark-ozott 0-24-ben az nem oké :)
  • Atisz #1799
    +1

    Videokártya és monitor, amiket sosem vennék használtan.
  • Atisz #1798
    Amikor majd kijön az rtx 3050 kb. 1/4 áron, majd ne vágd fel az ereidet ;)
  • MerlinW
    #1797
    Nem, de értelemszerűen a pénztárca diktál. Egyébként máig jól használható kártya. Annyi, hogy a használt VGA zsákbamacska. Nem tudhatod mit műveltek vele korábban (tuning, bányászat, stb).

  • fejnelkuli
    #1796
    Üdvözletem!
    Érdemes ezeknek az új kártyáknak az árnyékában még használtan 1080ti kártyát venni?
  • AmpereRyzen
    #1795
    Igazából kiskölyök koromban csak az sg.hu-t néztem de nem fórumoztam ideje azt is bepótolni. Forza 7 gameplay rtx 3080 karimmal.
  • MerlinW
    #1794
    És most emiatt regisztráltál a fórumra?:)
  • AmpereRyzen
    #1793
    Sziasztok új rtx 3080 tulaj vagyok. Kemény kis kártya. Volt pár napig 3070-es kártyám is az is elég jól sikerült.
  • hunbalee
    #1792
    Bemutatkozott a Gigabyte RTX 3060 Ti
  • grebber
    #1791
    IPON tesztje: RTX 3070 - 2080TI ÁTNEVEZVE?
  • grebber
    #1790
    Máris készülnek az új GeForce-ok?
  • grebber
    #1789
    PH RTX 3070 Tesztje
  • Zsoltee_a_bator
    #1788
    Nem ugyanaz az architektura mashogy skalazva, alma es narancs..

    Ha ugyanannyiert arulnak, akkor is az ujabbat valasztanam. Nem csak a fogyasztas miatt, historikus tapasztalatok alapjan az ujabb tech altalaban elhuz kesobbi engineket hajtva, akkor is, ha eleinte ugy tunt, egyforma teljesitmenyuk van.
  • grebber
    #1787
    Nem semmi mennyire mások a game engine-ek.. vanb ahol "szarrá" van verve a 2080ti van ahol meg csak mögötte kullog a 3070..de mondjuk ez a prociknál is így szokás van aminél msolék mod számít az ami van ahol nem...
    Ebből kiindulva egy 2 év múlva életre keltett xx70-es modell már jó vétel lesz számomra ,várjuk
  • MerlinW
    #1786