Hearts of Iron 4
  • petymeg_1
    #1054
    Szevasztok!

    Tegnap játszottam egy kicsit. 1939 júniusában járok. Jelenleg kb. kétmilliós a hadseregem, van 20 pz hadosztályom, 1000 db PZIII meg vagy 3800 PZII, 20 hegyivadász hadosztály meg vagy 180 sima gyalogos. Légierő: 1800 BF 109, 1000 Stuka 800 He 111 meg 1000 tengerészeti bombázó. Légi és földi doktrinák majdnem kimaxolva. A flottát hanyagoltam, mindössze 6 könnyűcirkálót meg vagy kéttucat rombolót gyártottam eddig, doktrinákat se fejlesztgettem. De majd ezután nekifekszem. Május 1-én háborút kezdtem a lengyelek ellen, de nem a Danzig vagy Háború nemzeti fókusszal, hanem háborús indokként jelöltem ki Danzigot. Még azelőtt lenyomtam őket, hogy bárkivel szövetkezni tudtak volna (nem állítottam be a történelmi hűséget) és annektáltam egész Lengyelországot. A háborús része nagyon tetszik, ez a frontvonalas megoldás a támadási irányokkal nagyon leegyszerűsíti a dolgot. Most a hogyan továbbon gondolkodom, Románok már bejeletkeztek szövetségesnek, olaszok, magyarok, bolgárok még folyamatban. Valószínűleg nyugatnak majd északnak fordulok, még 1939 őszén, bár ha minden országnak háborús indokot kell adni hadüzenet előtt akkor nehéz lesz, mert sok időbe meg PP-be kerül, ez utóbbiból meg kifogytam...
    Ez a játék valóban egy HOI Lite, ahogy valaki lentebb írta, amit én kicsit se bánok, legalább van sikerélmény. :-D. Ha szívni akarok, akkor előveszem a Darkest Hourt, vagy a HOI III-at.
    Utoljára szerkesztette: petymeg_1, 2018.01.09. 08:49:02