Hearts of Iron 4
  • yamato41
    #1040
    Semmiféle probléma nem volt a 3 hadseregszervezeti rendszerével. Mi a bonyolult abban, hogy dandár-hadosztly-hadtest-hadsereg-hadseregcsoport-hadszíntér? Aki még ennek átlátására is képtelen, az inkább ne is játsszon a HoI-val. Pontosan arról szólt, hogy remekül rendszerezni lehetett a csapatokat. Én a gyho-kat (hárog gydd, egy tü/pct/lg/utász) négyesével vontam össze ht-be, ezeket hármasával HDS-be, efölött meg igény szerint. A páncélosok és motorizált csapatok hármasával alkottak hadtestet. Ezeket a támadási iránytól függően rendeltem a front adott szakaszát tartó HDS-hez, vagy htalmas támadás esetén önálló HDS-be szerveztem. Egy nagyobb támadást megelőzően kb. 2 perc volt a szervezet kialakítása, a játékban három havonta meg fellvizsgáltam.
    A probléma számomra ott volt, hogy a magasabbegység-parancsnokságok is önálló harci egységnek számítottak (IRL ökörség). Tehát nem lehett megcsinálni, hogy mondjuk egy rohamlövegdandárt a hadsereghez rendelek (IRL így volt). Annyit kellett volna megoldani, hogy a dandárt magasabbegység-parancsnoksághoz rendelve ki lehessen jelölni, hogy melyik hadosztályokat támogatja, mondjuk max 6-ot, értékeit elosztva közöttük.