• Irasidus
    #47
    "Itt keverednek a dolgok. Egyrészt főként aszteroida bányászatról beszélünk, másrészt pedig a bolygókra azt mondtam, hogy az ottani bányászatot a szélsőséges időjárás ingadozás befolyásolja, viszont az aszteroidák többségében bizony van víz is és nem az aszteroida -270 c fokos hanem az űr amelyben csonttá fagyott. Szerinted hány fok van az űrben? Van ahol -270 persze nem mindenhol..."

    Közvetítő közeg híján, csak termikusan sugárzás formájában tud egy tárgy hőt veszteni az űrben, ami igen lassú folyamat, mivel a vakum igen jó hőszigetelő. Tudod termosz. A Nap fűti az égitesteket, ezért van pl.: a Hold nappali oldalán + 180 fok, és mint említettem elég nehezen hűlnek ki a tárgyak - főleg a kis égitestek. Mellesleg amikor az olvasod, hogy az űr az 3-k fokos, akkor azt úgy kell(ene) érteni, hogy az űrben lévő fotongáz hőmérséklete ennyi, a vakumnak nincs hőmérséklete, és a 3-k hőmérsékletű termikus sugárzás nem hűt... Egyéb iránt azok az égitestek amiket érdemes kibányászni, tehát fém aszteroidák nem nagyon tartalmaznak jeget, de mint írtam ez lényegtelen a bányászat szempontjából. Még egyszer kérdezem, hol olvastad, hogy egy aszteroida -270 fokos? Nem igazán tudtál rá magyarázatot adni, hol olvastad ezt...

    "Azok nem hajtóművek hanem RCS fúvókák, amelyek a függőleges irányú és a hosszanti tengely körüli forgási manővereket teszik lehetővé a Föld körüli pályán. Vagyis azzal képtelenség fékezni."

    Egyetértek, amit Attilawap állít az lehetetlen, viszont attól még RCS az hajtómű, még ha nem is főhajtómű, hanem csak manőverező hajtómű is. A fúvóka a hajtómű rész...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2014.10.29. 13:03:22