• Irasidus
    #1
    Szóval az Arkyd 3 egy 10×10×30 cm cubesat. A fenti képpel ellentétben így néz ki:



    Elég szkeptikus vagyok ezzel a műgyűrrel szemben. Ezzel ugye nem lehet aszteroidákat feltérképezni, de nem jó alap egy űrtávcsőnek sem, ahhoz teljesen más technológia kell, és az teljesen más pénzügyi nagyságrendbe tartozik, mint egy ilyen mikroaszatelit, amit ma már boldog boldogtalan felküldözget. (Ez egy kamera, napelem, és vezérlőegység. Ennyi, és nem több.) Igen nagy kétségeim vannak a folytatást illetően... De ha megvalósul az Arkyd-100 az is a vicc kategória lesz, ugyanis azt tervezik, hogy az üzemeltetési költséget úgy fedezik, hogy 300 dollárt (lesz ez még több is) bérbe adják bárkinek fél órára. Ez egy képet jelent, ugyanis fél óra kalibráció, a kép meg vagy sikerült vagy nem. Népek nem fognak tolongani egy ilyen fotóért, tudományosan meg értelmetlen, lutri. Persze lehet, hogy ezt újra gondolják, de akkor meg olyan műszereket kellene felrakni, ami önmagukban dollármilliókba kerülnek, és az üzemeltetés költséget meg nem fedezi a 300 dollár... de végül is, akkor fognak nagyot koppanni, amikor rájönnek, hogy egy aszteroida összetételéről csak is akkor lehet pontos információt alkotni, ha oda küldenek egy szondát. Ez így kapásból dollár százmilliók és milliárdok. Honnan lesz pénze erre, nem tudom, mert ennyit nem tud összekalapozni az emberektől, egy ilyen cubeszatra még simán, de komolyabb pénzeket nem lehet így összeharácsolni, szerintem...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2014.10.26. 13:20:57