Slightly Mad Studio verseny szimulátora : PlayStation 4, Wii U, Xbox One
  • SityiSXT
    #98
    Nem akarom az AC-t fikázni (mert nekem is nagyon tetszik), de nem hinném, hogy szebb és annyival jobb, mint a Project Cars. Tudom, ez a PCars fikatopik, de azért vedd figyelembe, hogy az AC-ban nincs:
    - időjárás (van egy darab szikrázó napsütés, és kész - a Project Carsban ráadásul dinamikus)
    - napszakváltozás (van egy szál nappal fix időpontba fagyva - a Project Carsban folyamatosan telik az idő és változik a nappal és az éjszaka)
    - igazi pályadinamika (felgumizódni tud csak - a Carsban a dinamikus időjárás miatt nedvesedni és száradni is tud)
    Emellett primitívebb a sérülésmodellezése. Innentől maximum hiányos szimulációról beszéhetünk.
    Az viszont tény, hogy az AC-ban jobb a gumifizika, mert ott van szemcsésedés és hólyagosodás is, ami a PCarsban nincs (de a többit tudja). És az FFB is jobb, ez is igaz. Ugyanakkor feleannyi autó és negyedannyi pálya jár hozzá (mégha az mind laserscannelt is), illetve a karriermód is csak egymás után dobált gyors versenyek láncolata - nincs igazi bajnokság benne. Azt viszont nem tudom, hivatalosan hány játékost támogat az AC online multiban, de a PCars 64-et PC-n.

    Szerk.: Ja, és az AC csak 1.0 Release Candidate, tehát még az sincs kész ;)
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2014.10.17. 16:35:05