• halgatyó
    #71
    A hagyományos erőművek általában 100%-on üzemelnek (kivéve a csúcserőműveket). Ezek teljesítményén nem lehet túl sokat emelni.
    Az igaz, hogy a mosógépnek mindegy, hogy melyik napszakban mos (a szomszédoknak nem annyira, de ez nem gond:-))
    A porszívónal viszont nem mindegy, mert kell egy ember a cső végére, akinek az időbeosztása kötött. A villamos főzőlapoknak sem mindegy, mert ha valaki este 8-kor akar vacsorázni, nem lesz boldog, ha közlik vele, hogy halassza el a vacsoráját holnapra:-))
    A fagyasztószekrényből előfolyó rózsaszín húslé sem csal mosolyt a házigazda arcára...

    A mosógép fogyasztását én megmértem (van ilyen szerkentyűm): egy 40 fokos mosás 4 öblítéssel, mindegyik öblítés után centrifuga, ez 0,56 kWh. Ugyanez 60 C fokon 0,83 kWh. (nálam)
    A mosógépet kb. 3 naponta kapcsoljuk be. Emiatt a fogyasztása nem jelentős a villanybojlerhez (60 fokra állítva 6-8-10 kWh/nap, nálam 8 kWh volt, amíg azt használtam) valamint a villamos főzőlapok és sütő fogyasztásához képest.