• Magiszter
    #19
    Két szárny egy törzsön? Úgy látom te se írtál még életedben alak és forma-felismerő alkalmazást. Persze olyat lehet csinálni hogy ha elé raksz egy kockát akkor kiírja hogy az egy kocka. De itt most egy komplett automata rendszerről beszélünk ami nem csak a repülőket ismeri fel, hanem navigál a tereptárgyak között, kikerüli azokat a helyeket ahol nagy a lebukás veszélye (a reptéri várótermen keresztülszálló drónt viszonylag hamar lekapcsolnák), aztán ha érzékel egy repülőgépet (bármilyen szögből és fényviszonyok között) akkor odarepül és indítja a detonátort.
    Na egy ilyen rendszer kifejlesztésére és megalkotására kb olyan erőforrások kellenének mint amilyennel a DARPA dolgozik, vagy valamilyen katonai fejlesztésekkel foglalkozó multi. Nem Ali és Abdul akik látták a MacGyver összes részét, meg spóroltak egy kis pénzt. Egyszerűbb behajtani a kerítésen keresztül egy kocsival aminek a hátsó ülésén 120 kiló műtrágyából készített robbanóanyag van.

    Abban biztos lehetsz hogy az első olyan terrorcselekményt amiben ilyen technológiát fognak használni nem a terroristák hajtják végre hanem a katonaság, vagy valamelyik leányvállalatuk.

    Mint írtam, milliószor egyszerűbb rendelni egy távirányítós robotrepülőt az amazonról, kétoldalú ragasztóval rátenni egy kis házi TNT-t (nitroglicert csinálni nem nagy kunszt, fűrészport meg bárki szerez.), egy Wireless Camera a tetejére és mehet is a móka. Szerinted Ali és Abdul inkább R&D részleget nyit a sátrukban hogy kifejlesszék a T101-et vagy maradnak a hagyományos módszereknél?