Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • mikromanus
    #85
    Én Archeage-ben láttam frakciósdit. És valóban nagyon nehéz szabályozni. Ha kicsi a játékosállomény, akkor nagyon sérülékeny a rendszer. Egyik oldalról több megy szabira, vagy unja meg a játékot picit, aztán borul az egyensúly. Emellé jön a szokásos önmagát erősítő hatás. Kicsit több bukta, még többen hagyják a wart, vagy a frakciót a fenébe. Emellé még ott volt az iszonyatos gear központúság és a korlátos játékosállomány miatti nagy hatás egy-egy guildnél. Ha sok erős összeállt egy guildbe, akkor egy idő után nem nagyon lehetett kezelni. Mondjuk AA-ban 3 frakció volt, most meg talán dinamikusabb játékos oldali frakciók is lehetnek. A randszer nem rossz, csak a kiadók/fejlesztők többsége nem nagyon tud vagy akar valamit is kezdeni a "fejlesztéseik" hatásával. Túlhúzott gear alapú rendszer ahol kb sérthetetlen aki jobb geart szerez, emellé jön a teljes nyíltság a pénzes piac fele (P2w), aztán meg elhullik az amúgy nagyon jó játék pár hónap alatt. Az ilyenekben nem a kiadó pénzsóvársága zavar, hanem hogy "Mi lenne ha"... Ha nem ez a szemét banda, nyomatná a régiónkban, vagy ha egy-egy nagyon egészségtelen balance és játéktörő dolgot időben módosítanának. A Trion kb szart se csinált, csak fejte a játékosokat. A javítások iszonyat hosszú időt vesznek igénybe, vagy kb el se jut az igény a koreai fejlesztőkig, mert vagy nincs benne pénz, vagy épp pénzt hajt. A Trinot nem azért utálom elsősorban mert pénzéhes köcsögök, hanem mert kinyírnak egy jó játékot a teljes szakmai hozzá nem értésükkel. Mondjuk a kiadónak lehet épp jövedelmező, de kicsit több kompromisszummal a pénzes tartalomban sokkaltöbb aktív játékost tudtak volna megtartani. Az meg sok lóvé folyamatosan... No mindegy. Reméljük a folyamat marad. Az újak megszemlélikakorábbi kadók és játékok hibáit és ahhoz igazodnak/javítják a saját játékukban. Az AA játékosidegensége után szerintem a B&S jobb volt, a BDO meg még jobb. Már felhasználó központúság és kevésbé gusztustalan valós pénzes kínálatban. Remélem a Bless folytatja a tendenciát és sikerül meggyőznie, hogy hagyjam itt a BDO-t!