• gforce9
    #20
    Tudtommal a csillag belső részeiből a látható fény tartományában semmiféle fény nem jön ki, nem látható így nem is analizálható. Egész egyszerűen azért, mert a hidrogén-hélium plazma a látható fény tartományában nem átlátszó. Amelyik foton ott benn keltődik, az nagyonsokszor elnyelődik és kisugárzódik És mi valójában csak a felszíni sugárzást látjuk. Utána persze már a csillag légköre és a körülötte lévő porok gázok szűrhetik, torzíthatják. De a kiinduló sugárzás a színképe a csillag felszíni színképével egyezik meg. Mivel egy fotont egy gerjesztett atommag csak diszkrét energiaszinteken tud kibocsátani, mégpedig a rá jellemző frekvenciákon. A felszíni anyagok a rájuk jellemző frekvencián bocsátják ki a fotonokat, amik a csillag belsejéből érkezve elnyelődtek bennük. Így közvetlen tudomásunk a csillag belső anyagáról és az ott zajló folyamatokról nincs. Egyrészt ezért is találgattak olysokáig, hogy mi a fenéért világíthat a csillag. A csillag magjából neutrínókat tudunk csak fogni. Legalábbis én így tudom. De persze csak érdeklődő vagyok a témnában nem szakértő.