A biztonság és védelempolitika aktuális kérdései
  • Tetsuo
    #3965
    Nem igazán értem, hogy jön ide az, hogy esetlegesen keresztény? Na és?
    Egy csomó keresztény (vagy annak látszó ember) kártékony a világra, ez tény. Pl. a fejlett országok magas beosztású politikusai stb.
    Mire hivatkozol ezzel? Hogy a muszlimok, zsidók stb. is hasonlóak? Ez - ebből a szempontból - pont nem igaz.
    De ha ebbe a témába esetleg mélyebben belemerülünk, akkor pontosítani illiene, kit tartunk kereszténynek, zsidónak, muszlimnak stb.
    Gondolom, liberális fejjel az a keresztény, aki annak vallja magát... szerintem pedig a legtöbb ilyen ember inkább Sátán követője, mint Krisztusé - tehát részemről evidens, hogy az egyházak rossz irányba vezetik nyájaikat. Na, mindegy... ez kicsit off, vagyis az egyik leglényegesebb téma lenne, de - sajnos - az sg-n és valószínüleg máshol sem jellemző, hogy a - mutatis mutandis - liberális / bal- oldal, mint vitapartner tisztában lenne az alapokkal és igazából érdemben kritizálna bármit is.
    A vallások esetében ez mindig így van; de látható, hogy (a már négyszer kirúgott - komoly ember) Tarathiel az általam felvetett cionista és szabadkőműves jelzőkre is mindenfajta információ nélkül csípőből ugató attitűdöt folytatja.
    Tehát ez az a szint, ahol Papicsulával megértik egymást, de már egy amőba magasabb szinten van, így abszolút felesleges "megmagyarázni" vagy kifejteni egy összetettebb gondolatot, mert olyan lesz, mint a falra hányt borsó.