Kingdom-Come-2018-05-HD.png
  • Aborg
    #2428
    A jatek kiadasa elotti videok es interjuk alapjan en fizikas harcrendszerre szamitottam, igy emlegettek a filmeken. Szoval valami olyanra hogy folyamatos mozdulattal, szabadon kivalaszhatom az egerrel hogy hova csapjak, az ellenseg teste pedig ettol fuggoen fog reagalni (valami rongybabafizika-szeruseg).

    A valosag viszont az lett hogy csak 5 elore beallitott fix pontra lehet csapni (a HUD kozepen a kivalaszto-csillag). Szemre a harc nagyon szep es realisan nez ki ami nem is csoda, hiszen az osszes lehetseges mozdulatot szineszekkel, motion capture modszerrel vettek fel. A hatranya az hogy ezert soha nem lathatunk egyedi, veletlen esemenyt. Igy a harcok nagyon hasonloak, az egyik olyan mint a masik.
    A skill fejlodes es a felszereles okozta valtozok szerintem meg csak abban nyilvanulnak meg hogy az ellenseg eletcsikjabol mekkora darabot csapunk le egy talalattal. De maga a harc mindig ugyanolyan marad. Persze a perkekkel megnyithatok ujabb cseleket, de ezeket szinte soha nem tudom hasznalni mert nagyon pontos egermozdulatok kellenek a HUDon levo talalati csillag megfelelo pozicionalasahoz, es meg fontosabb a megfelelo idoben klikkelni hogy hatasos legyen a kombo. Sajnos egyedul, ellenfel nelkul ezt meg csak gyakorolni se lehet, a levegobe nem lehet vagdalkozni ha nincs ott az ellenfel. Harc kozbe meg az ellenfeleknek is van hozza egy ket szavuk, tobbnyire kivedik a csapasaim.

    Ez helyett a harcrendszer helyett biztos hogy nem akarok skyrim-fele rendszert, de el tudnak kepzelni valami idomegallitos, esetleg akciopont-kiosztos rendszert, vagy valamit mint a SUPERHOT rendszere. Olyat ahol nem lennenek hatranyban azok akik nem a legnagyobb mesterei az egernek es nem tudnak miliszekundumos idozitessel klikkelni.

    Szerencsere a jatek a harcokat kerulve is remek es jatszhato, de azert kar a harcok kihagyasaert mert rengeteg munkat raktak ebbe a hracrendszerbe. Amikor meg a fizikarol beszeltek az alkotok akkor nem ugyanarra gondoltunk. Nem nagyon van a jatekban "rogtonzott" valos-idos fizika, a kornyezet is eleg statikus, egyedul talan csak a kellektarbol kidobott cuccok csusznak le a lejton. Olvastam hogy lancos buzoganyt is probaltak csinalni de aztan kihagytak mert nem tudtak boldogulni a fizikajaval.

    MOD tema: mar keszul egy Tronok harca