Indie RPG Stratégia
  • b-type
    #16
    Az orosz cuccok remek cuccok, általában nagyon ötletesek. Ilyen pl. az Eador Masters of the broken world

    A játék egyre jobb. A prológ nagyon száraz volt, Az első fejezetnél kijött még pár apróság. Nem könnyű játék.
    Alapból meg van határozva mennyi követő lehet, ha foglaltunk várat akkor ez változik.
    A követők nagyon fontosak, mert:
    -Piszok hamar bele lehet szaladni abba a hibába, hogy zsoldosokat alkalmazunk, akik már magasabb szintűek,...viszont nagyon drága a fenntartásuk...így elkapja az embert a versenyfutás érzése.
    -A követőknek viszont nincs(!) fenntartási költsége, viszont alap szinten vannak, és csak meghatározott számú lehet.

    a probléma az, hogy alacsony szintű csapattal nagyon könnyű elvérezni, mivel a harc egy nagyon egyszerű szabályra épül, az első sor halála után támadható a második sor..tehát az íjjászaihoz csak akkor férünk hozzá, ha szétzúztuk az első, közelharcos csapatát.
    ..viszont az íjjászok erősek, és viszonylag okosak, azt támadják általában aki már sérült. Nagyon könnyű elveszteni a csatát ha nem figyelünk.
    Szal a pénz...ha megtaláltuk az egyensúlyt, hogy lehetőleg követőkből álljon a csapat, de van egy-két, talán három erős zsoldos, akkor jöhet a piac...itt is könnyű elszórni a pénzt, van minden jóság ami nagyon könnyen elcsábít.
    ..és végül a küldetések, van szépen.

    Az első fejezetben hirtelen mélységet kapott a játék, ezt a prológban hiányoltam, helyreállt.

    RPG és Stratégia...sztem kb. annyira stratégia mint a korai Mount&Blade, persze a kereskedős rész nélkül.
    A harcban a stratégia nem annyira fontos, nincs olyan mint a HoMM sorozatban, hogy bonuszokat kap az egymás mellett álló egység, vagy nincs olyan mint az EADOR-ban, hogy magaslatok vannak a csatamezőn az íjjászoknak, illetve a hátba támadás lehetősége sincs.
    A kalandtérképen egyenlőre elvagyok különösebb stratégia nélkül, de ez még az első fejezet, és amekkorát változott a játék a bevezető és az első fejezet között, így egyenlőre még nem látom teljes terjedelmében ezt a részt.
    pár kép magyarázattal:
    A cuccoknál az ikonok:
    -a piros zászló a kezdeményezési értéket befolyásolja, némelyik elég durván, többször lép a csata hosszát tekintve, akinek magasabb mint akinek alacsonyabb.
    -a kék gömb, a varázspontok mennyiségét befolyásolja (papok, gyógyítók)
    -a sárga oroszlánfej a varázslat erejét módosítja.


    mint minden normális játékban, a jó cuccok itt is drágák:


    Ezt a két szerzetest egy küldetéshez kaptam, viszont itt már kicsit sokan voltunk, sztem a küldetés végén elmennek:


    A harcosok jobb oldalt ebben a sorrendben lépnek (este van
    ):

    A napszakok látszódnak, éjjel sötét van, nappal az árnyékok vonulnak.

    grafikai rész: