• A1274815
    #6
    "Amiket itt felsoroltál, köszönőviszonyban sincsenek a win olyan alapvető end-user fogyatékosságaival mint az

    "eszközfüggő meghajtó-betűzés (egyáltalán minek??)"
    Mountolás minek? /dev-ben minek léteznek az eszközök fájlokként?

    (Amúgy is csak a Win32-öt látod, Az ntkernel a memóriában(!) létező Object Manager structuráját követi a C: meghajtód nevezetesen: \Device\Harddisk0\Partition1 mögé van elbújtatva)

    "a rendszerpartícióba belehányt home könyvtár"
    *x rendszerek is csinálnak ilyet, amúgy röhögni, fogsz, de környezeti változóval, át rakható a user könyvtárad

    "vagy a dosból örökölt EXE formátum."
    LoL! Ha enyíre nem tudsz valamit, legalább ne írj róla! A DOS-os csonk, csak annyít tartalmaz, hogy nem futtatható DOS-ból, utánna viszont egy Portable Executable formátumú végrehajtható található.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Executable

    "A registryről nem is beszélek."
    /etc husz millió különbőzőképpen értelmezett szöveges és bineáris állománya
    a registry meg a domain/AD központi confighoz kellett. Hogy miért? Egyszerű: egyszerűbb az ntuser.dat-ot leszedni illetve az ntuser.pol és system.pol fájlokat mint husz millió kis fájlt a /etc-ből. Na ez az egyik oka nannak, hogy *x-ed alatt nem megy még most sem valami AD vetélytárs.

    "- A joker karakterek kezélése miért probléma? Ha jól van megírva a program, képes több fájl paramétert kezelni. "
    Az hogy a SHELL bontja ki és nem a program magan egy library segítségével, ez könyen ilyen esetekhez vezet pl.: adott egy könyvtár szerkezeted és létezik benne egy -r fájl, és mondjuk törölni szeretnél a fő könyvtárban tartozó fájlokat, de az alkönyvtárakat meghagyva, a -r fájlol nem tudsz és kiadod a rm * parancsot utánna meg nézel egyet, de nem csak az rm ilyen veszélyes.

    "- Milyen hibáról beszélsz?"
    Teszem azt nem sikerül lérehozni egy fájlt, megtelt a lemez, nem sikerült lockolni egy fájlt vagy recordot, nem szól egy parancssori program róla egy mukkot sem, hanem szép csendben adatvesztést okoz

    "- Dll? Megnézem majd, hányat találok a rendszeremen, szerintem egyet sem
    Mondom én, hogy nem sokat tudsz, attól még, hogy valamit .so-nak hívnak még funkcióját tekintve dll. És tele van vele a rendszered /usr/lib, /usr/X11/lib, /usr/local/lib meg még egyéb helyeken, és igen jön az újabb so csinál szép kis biztonsági mentést az előzőről, aztán felül csapja, majd az új program, amihez kellett megy a régik meg mindenféle fúrcsa üzenetekkel elhalnak.

    "- Ehhez nem értek, de nekem működik rendesen, úgyhogy le is sz*rom. Mellesleg már nem csak X van."
    Írtam is: "még egy kicsi és az X szerver mellett 2 másik hasonló fogja egymást akadályozni"

    "De mivel ilyenek eleve nincsenek a Win alaprendszerben, felesleges erről vitázni :)"
    CMD-hez tartozó programok, Windows Host Script, Power Shell, ja végül is

    "- Ez a biztonsági rendszer sokfelhasználós rendszerek mllióit szolgálja ki, ha neked nem felel meg, nyújts be egy jobbat Linux Torvaldshoz :)"

    ACL, már elé dobbták, beletette, csak semi nem támogatja szinte, és az ACL egy kicsit finomabb hangolást és több lehetőséget tartalmaz. Különben is a *x nem csak Linux ám!

    "Ugye ne soroljam a Win vírusait? :)))"
    Nem arra van, csak annak a bizonyítása, hogy bizony *x alatt születtek, mert olyan jó biztonságos rendszer.