• strepsils
    #363
    -Most akkor hogy is van ez, a lélekkő csak a memóriáért felelős, viszont az agy többi része a többi funkcióért? (Vezérlés, reakciók, érzelmek, stb)


    Basszus fogd már fel hogy az agy csak egy kikurt CPU , ha te egy biorobot elméletben hiszel márped abban akkor a testedből hiányzik a RAM mert nincs a lábadban nincs a fejedben nincs sehol ,folyamatosan linkeled a mellébeszéléseket csodálatos agyhullámokról meg sejtekről hogy ott van valami de értsd már meg hogy nincs ott semmi csak ott megy át az áram .Én nem a lélekkőt akarom elhitetni veled hanem megpróbálom kihúzni belőled hogy áruld már el hogy tuományosan hol van a memóriád hogy nekem ne kelljen a lélekkőben hinnem de folyamatosan mellébeszélsz és azt ecseteled hogyan lehet befolyásolni a tudatot kémiával .
    Nem lehetsz ennyire egyszerű ,ha belenyúlsz egy csavarhúzóval a számítógéped processzorába a gép ugyan úgy megbolondul mintha te betépsz .Semmi mást nem csinál a tuományod mint buzerálja az ember processzáló központját és ebből von le messzemenő tanulságokat.
    Láttál már olyan számítógépet amiből hiányzott a ram és mégis teljes értékűen működőt ,láttál már olyan fényképezőt amiben nem volt film vagy kártya ,a kép mégis eltárolódott a levegőben, láttál már olyan bakelitlemezt amin nem voltak barázdák de egy másfélórás film volt rajta, olvastál már olyan könyvet amiben nem voltak betűk,? Az elektromos áram csak addig tárolja az információt ameddig terjed ,és ott is valakinek rá kellett ültetnie (FM) modulálnia kellett az áramot az információ jelével .Nevetséges leütni a labdát hogy az elekrtomos jel tárolja az összes emlékedet mert nem igaz hisz a jel lecseng és eltűnik ha nem gondolsz rá ,azzal hogy rágondolsz modulálod ki a mérhető jelet és nem fordítva .És visszafele is működik ha kívülről buzerálnak bele a fejedbe mint annak a csótánynak akkor előidézhetsz képeket hangokat akármit mivel az ember nem egy oldalú rádió hanem adóvevő és képes fogadni is a jeleket.

    Tévedés ne essék neked nem a lélekkő ellen kellene bizonyítanod hanem a saját teóriád mellet de ez eddig 0 eredménnyel járt úgy hogy nem kéne pálcát törni hogy én meg a lélekkőben hiszek.Amiben te hiszel annak a bizonyítási sikere 0 úgyhogy kurvára de nem bírsz tudományosan ellenérvelni a lélekkő ellen mégis megteszed.