Hivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topikA másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
-
#14684
Na ne mar......
Ez mashol is igy van ahol hasonlo a rendszer es ezzel nincs semmi baj.Lehetne akar harom harmad is a 43%. Ha olyan rendszer lenne ahol csak egyeni kepviseloket valasztunk,akkor akar az osszes mandatumot is megnyerhetne az egyik oldal ha minden korzetben csak egy kicsivel nyerne.Attol ez a rendszer meg nem igazsagtalan,minden jeloltnek meg volt az eselye hogy megszerezze a gyozelmet.Ez a rendszer erositi a gyoztes oldalt(mindegy hogy az jobb vagy bal) es ez szerintem jo mert eros kormanyzast tesz lehetove. Lattuk az eredmenyet annak amikor a parlamentben 1-2 kepviselo volt csak a tobbseg es emiatt sokszor honapokig nem lehetett erdemben semmit csinalni. Lehet vitatkozni rajt hogy aaz a rendszer a jobb ahol a listas helyek vannak tobbsegben vagy az ahol az egyeniek de barmelyik is legyen,nem jelent elonyt egyik oldalnak sem.
Az hogy a vesztes fel mivel magyarazza a siralmas teljesitmenyet es hogy ezt hanyan hiszik el,az egy masik dolog.minden esetre nem ide valo. :)