11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • Caterpillar
    #11518
    Az a baj, hogy a HEAT nem robban klasszikus értelemben legalábbis.

    Ugye még egy APHE betöri a páncélt és odabent úgy robban mint egy HE (Nagyot ), addig a HEAT becsapódásakor az történik, hogy a nagy erejű robbanást egy pontba fókuszálják, ami tulajdonképpen egy nagyon forró folyadékszerű tűt hoz létre. Ez a tű átégeti a páncélt és odabent szétfröcsköl.
    Valóban ez is több mint diszkonfort érzés tud lenni, de fontos tudni, hogy ez a "tű" elég gyorsan kihűl, közel sem pusztít akkorát mint, ha odabent robbanna fel valami.

    Az APCR is csinál nagy hőt és főleg nyomást odabent, valamint a páncél belső oldaláról is szakít le repeszt, de az is maximum a legénységre veszélyes. Nyilván ha hosszában keresztül megy a hengersoron akkor ott nincs kérdés, de jóval korlátozottabb a pusztító hatás.




    Erről a leszakadó belső repeszről jut eszembe... Hallottam (lehet hogy tanították), volt olyan akna (robbanótöltet, akármi) a gyalogság részére ami a páncél oldalára feltapasztva nem szakította át azt, viszont a belső oldaláról nagy darabok törtek le és ezzel ölte meg a legénységet. Kedves..