status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs
NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!
SG.hu Discord
-
#57487
Milliószor elhangzott már, hogy általában a remaster verziókat third party-csapatok készítik (kivéve pl. a TLoU-t, ahol viszont a cell- és a PC-alapú architektúrák hatalmas különbsége miatt kellett a ND-nek átírnia a kódot). Ha jön is valamennyi know how az eredeti csapattól, az általában minimális, és nem vonja el a figyelmet a készülő új játékokról.
Persze az más kérdés, hogy néhány kiadó annyira elkényelmesedett, hogy új cím helyett az eredeti fejlesztőket dobja rá a portra is, de ez még multiplatform fejlesztéseknél sem egyértelmű, ott is megesik, hogy az alpha team csak a célplatformra fejleszt, és a portolást mások végzik.
Ebben az esetben ez azt jelentheti, hogy egy külső csapat Rockstar támogatással remastereli a RDR-t, miközben a Rockstar máson dolgozik. Persze azt én sem tudom, hogy náluk milyen az erőforrás-management, mennyire vonnak be külsős fejlesztőket, de sok helyen így van.
A Bluepoint pl. egy nagyon jó portoló csapat, de third party-csapat csinálta az új Batman PC-s verzióját (sajnos), illetve a Street Fighter 4 remastered-jét is külsősök csinálták (végül ott is be kellett lépnie az eredeti team-nek patchelni, mert voltak minőségi problémák). Az utolsó két cím arra lehet példa, hogy azért nem teljesen jó, ha az eredeti fejlesztők egyáltalán nem felügyelik a projektet.
Utoljára szerkesztette: Amiga, 2016.09.06. 12:51:17