• teddybear
    #48
    Akkor még egyszer. A természet nem tudatos személy, hanem az élőlények és a környezetük összessége. Nem áll bosszút senkin csak ha az eddigi működési egyensúlyát megváltoztatjuk, akkor alkalmazkodik a megváltozott helyzethez. Ez a változás lehet aztán olyan, hogy abba beledöglünk. Ennyi.

    Ahogy egyre mélyebben megismerjük a természeti törvényeket, úgy leszünk képesek egyre inkább előre látni a változások következményeit. Rajtunk múlik, hogy görcsös elutasítással fogadjuk, vagy mereven törekszünk a status quo fenntartására, vagy együtt élünk és igyekszünk az egészet a magunk hasznára fordítani.
    Az előbbi két esetben viszont majd a környezetünk fog olyan változásokat produkálni, ami semmissé teheti minden erőlködésünket.